Twitter | Search | |
Вечер
... прв дознава
674
Tweets
3,595
Following
2,267
Followers
Tweets
Вечер retweeted
Џедај Мастер 🔥 20h
Директорон на владината воздушна пловидба МНАВ, кадар на ДУИ, од нова зграда во сопственост на фирмата решил да го пресели цел колектив во деловен простор под кирија во Мавровка.Негови советници се ветерани на ОНА.И за зделкава,нормално штама.Сите медиуми се во Будимпешта.
Reply Retweet Like
Вечер Nov 16
Replying to @jeremic_vuk
Covekot ne e normalen :))
Reply Retweet Like
Вечер Nov 16
Еве колку пари подигнал Груевски пред да избега во Унгарија |
Reply Retweet Like
Вечер Nov 16
ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД ГРУЕВСКИ ВО БЕГСТВО, кој знаел дека е токму во овој автомобил |
Reply Retweet Like
Вечер Nov 16
ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД ГРУЕВСКИ ВО БЕГСТВО, кој знаел дека е токму во овој автомобил | Вечер
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Ел4еЗел4е Nov 12
ја не би да се фалам дека искачам по скапи места ама вечер планирам да идам на бензинска
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
🍒 Vesela Udovica🍒 Nov 8
🍒🍒🍒 - Tata, moramo da prodamo mamu ! - Štooo !? - Pa ja više ne sisam, ti ne jebeš, što da je hranimo za komšiju .
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
The  D J Nov 9
во : "Девет уставни судии ја запечатија судбината на 500.000 граѓани од југоистокот и застанаа на страната на оние кои планираат од Македонија да направат пустелија“
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Весник Nov 4
Денес протестираа стотина невладини, секако откако се земени пари од грантови, за заштита на уличните кучиња. А зошто сите не вдомија по едно куче кај себе, за пример на другите... или, за тоа нема грантови
Reply Retweet Like
Вечер Nov 3
ДРЖАВАТА СЕ ПОВЕЌЕ ЗЕМА, А СЕ ПОМАЛКУ ДАВА:Се воведува прогресивен данок, прагот на одданочување приход од 90 илјади денари |
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Латас Nov 1
Во април 1941 Британија ја бутна на измама и со државен удар неспремната Југославија во војна со Хитлер. Капитулираа за две недели. Британија за таа цел им смисли парола ‘боље гроб него роб’. Изгинаа за Лондон. Па дали е ‘боље гриб него роб’ и денес?
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
НЕУСПЕХОТ Oct 28
Имаше еден Стојмир, пишуваше за вселената и вонземски цивилизации, цел град мислеше дека е забеган, Стојмир Марсовецот го викаа. Доби некоја награда од НАСА, луѓето не го сменија мислењето за Стојмир, го сменија мислењето за НАСА и тие забегани биле. Е таков народ сме ние.
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
DEVOJCICA Oct 29
Srbija je jedina zemlja gde se ajfonom osvetljava poljski klozet
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
𝙳𝚎𝚏𝚒𝚊𝚗𝚝 💊 O.N.E. 🐸 Oct 25
Ако донеле правилна одлука и имале поддршка од членството, зошто тогаш се под полициска заштита? 🤔
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Весник Oct 30
Какво е ова лицемерие на СДСМ и ДУИ за амнестија! Го амнестираа УЧК за смрт на 80 и ранување и инвалидитет на 270 луѓе. Бранко амнестираше двајца од Прилеп за полнење кутии на избори плус амнестија на Заев, Иванов го амнестираше Заев и сопругот на Рада...
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
patkarka Oct 28
Она кога сакаш да го глумиш шефот па наредниот ден - ако реков не пресеков😀 Ајде најдете му НЗС, има или нема потреба од зголемување на администрацијата???
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Нервозната Oct 25
Се' утврдија за 27-ми април - кој со кого се ракувал, кој каде се движел, кој носел вода, кој пеел песни..... Само никако да утврдат со колку гласови Талат го „избраа„ за спикер!
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Daniel Angelovski Oct 25
Драги Битолчани, на изборите ветивме дека ќе ви клајме филтер на Рек за загадувањето да се реши. И ете, ви го кладовме. А филтерот ќе стигни потаму.
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Aminta5 Oct 26
На студентите им го укинаа појадокот, им укинаа ваучери за компјутери, сега им укинуваат греење, но затоа им набавија вазелин, за да се греат на алтернативен начин
Reply Retweet Like
Вечер retweeted
Брадестиот💥 Oct 25
Опозициските пратенички Старова и Александрова беа едни од најгласните кои велеа дека нема да гласаат на рефендумот, а во собрание ќе се изјаснат "против". Што се смени за неколку дена, па одлучија да го притиснат зелениот тастер?
Reply Retweet Like