Twitter | Search | |
СП.
Дневен весник, портал и интернет телевизијa. Следи нè на инста
5,772
Tweets
552
Following
771
Followers
Tweets
СП. 8h
Канцероген шествалентен хром уште од 25 септември непречено се излева од индустриската депонија на фабриката „Југохром“ од Јегуновце, признаа надлежните, откако Слободен печат прв објави снимки од местото каде што отровните супстанции се влеваат во Вардар
Reply Retweet Like
СП. 8h
Членовите на Унијата на потрошувачи на Македонија упатија барање до Државниот пазарен инспекторат да издаде итен налог за повлекување на сите недекларирани маски за заштита од ковид-19 од продажба од сите продажни места во Македонија
Reply Retweet Like
СП. 8h
Нечисти работи околу системот за пречистување на водите
Reply Retweet Like
СП. 9h
Инфицирани преку семејни контакти: Три медицински сестри на ГАК се позитивни, доктор и директорката во самоизолација
Reply Retweet Like
СП. 9h
Двојниот убиец од Струмица е осуден на доживотен затвор
Reply Retweet Like
СП. 9h
И во Штип алармантно: На Инфективно слободни само 2 кревети, заразени наставнички и воспитувачки
Reply Retweet Like
СП. 10h
Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба откако предизвикал значителна имотна штета на општината во висина од 1.357.826 денари
Reply Retweet Like
СП. 10h
Конфекција во Ресен е ново жариште на коронавирус, петнаесет вработени се заразени
Reply Retweet Like
СП. 11h
До Сoбранието денеска партијата Левица поднесе Декларација за осуда на бугарските национал – шовинистички претензии
Reply Retweet Like
СП. 12h
Уште неколку денови не делат од моментот кога и модуларната болница ќе се исполни максимално со пациенти од ковид-19
Reply Retweet Like
СП. 13h
Бојан Јовановски итно е пренесен и згрижен во универзитетската клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“
Reply Retweet Like
СП. retweeted
Camping Macedonia Aug 12
Дечки!!! Во на средина. Не на една, на две страни!!! Ви ја споделуваме нашата приказна ⛺ ⛺
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Она што го видовме на самото место ги потврдува најцрните претпоставки, а тоа е дека големи количества од опасната канцерогена супстанција веќе долго време го загадуваат Вардар и подземните води
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Дали партиите со буџетски средства ги финансирале изборните кампањи?!
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Медицинските досиеја за нападите од хрватската полиција се опишани како „болни“ и „шокантни“
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Се продлабочува јазот во ДУИ
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Со седум гласови „против“ на владејачкото мнозинство, СДСМ и ДУИ, пет „за“, на ВМРО-ДПМНЕ и еден „воздржан“ на ЛДП, не помина амандманот, кој по барање на Мрежата за заштита од дискриминација „Маргини“, денеска се најде во Комисијата за европски прашања
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Очекувавме политичките партии да пројават совест и да не функционира се врз основа на казни, изјави членот на Антикорупциската комисија, Катица Николовска, одговорајќи на прашањето зошто и ДКСК, но и Државната изборна комисија се прогласија ненадлежни
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Миле Јанакиески и Кирил Божиновски барале 15.000 евра за ВМРО-ДПМНЕ
Reply Retweet Like
СП. Oct 21
Иницијативата е поддржана од целата опозиција од ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива и Левица
Reply Retweet Like