Twitter | Search | |
ProWorkIst
150
Tweets
0
Following
40
Followers
Tweets
ProWorkIst May 31
Daha iyi odaklanmak için yapılması gerekenler *Telefonunuzda uzak durun! *E-maillerinizi sık sık kontrol etmeyin! *Odaklanma gücünüzü arttıracak müzikler dinleyin! *Doğru beslenin! *Aklınızı kurcalayan şeyleri yazmayı deneyin! *Uyku düzeninize dikkat edin!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 29
Replying to @ProWorkIst
*İşinizin eğlenceli ve güzel yanlarını görmeyi öğrenin! *İstifa zamanınızın gelip gelmediği konusunda karar verin!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 29
“İşimi sevmiyorum, hiç memnun değilim, neler yapabilirim” diyenlere özel çözüm önerileri *Daha stressiz iş günleri yaşamak için uğraşın! *Başaramıyorsanız, işten artakalan zamanlarda rahatlayın! *Haftaya iyi bir başlangıç yapın! *Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeyi deneyin!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 28
Kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacak 7 kitap önerisi *Motivasyon – Brian Tracy *Eyvah, Yönetici Oldum – Özden Aslan *Buyology – Martin Lindstrom *Takım Oyunu – Seth Godin *Rakibini Yere Ser – Gary Vaynerchuk *Güçlü Markalar Yaratmak – David A. Aaker
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 27
Günaydıın! Haftaya Ben Sweetland’ın bu güzel sözüyle başlayalım: Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil.
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 25
Bu cumanın mülakat Tüyosu karşınızda; Mülakata katılmadan önce mutlaka iyi bir kahvaltı yap. Bu seni canlı ve odaklı tutmaya yardımcı olur.
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 23
Kariyerini değiştirirken dikkat etmen gereken 4 durum *Kariyer değiştirme nedenin ne? *Asıl odağın “maaş” mı? *Yeterince fikir alışverişinde bulundun mu? *Ödevini yaptın mı?
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 22
Bir start-up’a katılmadan önce sormanız gereken 5 soru *Küçük bir şirkette çalışmayı gerçekten istiyor muyum? *Şirketin finansal desteği ne durumda? *Start-up kültürüne uyum sağlayabilecek miyim? *Kariyer fırsatım var mı? *Ne tür bir iş yapacağım?
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 21
İşinizi iyi yaptığınızın 5 işareti: *Daha çok geri bildirim alıyorsanız *Sorular için başvuru kaynağıysanız *Fikriniz soruluyorsa *İlk sizin kapınız çalınıyorsa *Şirketinizi temsil etmeniz isteniyorsa
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 20
Günaydıın! Haftaya Theodore Roosevelt’in bu güzel sözüyle başlayalım: Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın.
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 17
Bu cumanın Tüyosu karşınızda; Mülakata katılmadan önce mutlaka şirket hakkında araştırma yapın. Gittiğiniz şirketi ne kadar iyi bilip tanırsanız, işi o kadar istediğinizi gösterebilirsiniz.
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 16
Liderlerin En Çok Düştüğü 8 Hata: * Sürekli meşgul olduğunu belirtmek! * “Her şeyi ben bilirim” tavrıyla hareket etmek! * Motivasyon eksikliği! * Korkulara yenik düşmek! * Duygusal kararlar almak! * Yol gösterememek! * “Ben oldum” diye düşünmek! * Ekibin arkasını toplamak!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 15
Daha üretken olmak için uzak durulması gereken alışkanlıklar: * Aşırı detaycılık! * Telefon ve sosyal medya bağımlılığı! * Yapılacaklar listesine yığınla şey yazmak! * Az ya da çok mola vermek!* Yardım istememek!* Bahane üretmek!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 14
Replying to @ProWorkIst
* İş görüşmesi için doğru kıyafeti seçmemek! * Dürüst olmamak! * Sorulabilecek sorulara hazırlanmamak! * “Ne iş olsa yaparım” gibi şeyler demek! * Soru sormamak ve yanlış sorular sormak! * Paragöz görünmek!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 14
İş görüşmelerinde sıklıkla yapılan hataları sizin için derledik: * Strese yeni düşmek! * İyi bir dinleyici olmamak!* İşyeri hakkında araştırma yapmamak! * Görüşmeye geç kalmak!* Beden dilini yanlış kullanmak! * İş deneyimlerinizden olumsuz şekilde bahsetmek!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 13
Günaydıın! Haftaya Pablo Picasso’nun bu güzel sözleriyle başlayalım: “Hedeflerimize sadece bir plan aracılığıyla ulaşılabiliriz; buna hakikaten inanmalı ve üzerinde kuvvetli bir şekilde hareket etmeliyiz. Başarının başka bir yolu yoktur.”
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 10
Artık her Cuma işinize yarayacak bir mülakat tüyosu paylaşmaya karar verdik! İşte ilk tüyomuz geliyor: Görüşme öncesindeki gece mutlaka iyi uyuyun. Uyku daha iyi görünmenizi ve çok daha özgüvenli hissetmenizi sağlar!
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 9
İşinde ustalaştığını düşünenlerin yaptığı 3 hata 1-Her şeyi bildiğini düşünmek 2-Sadece iş tanımına takılı kalmak 3-Soru sormayı bırakmak
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 8
İşyerinde bunları konuşmayın! 1.Dini inançlar 2.Politika 3.Özel hayatınız 4.Ailevi sorunlar 5.Kariyer planlarınız / hayalleriniz
Reply Retweet Like
ProWorkIst May 7
Yaratıcılığınızı kullanırken para da kazanabileceğiniz 7 meslek *Moda tasarımcılığı *Grafik tasarımcılığı *Pasta dekoratörlüğü *Endüstriyel ürün tasarımcılığı *Drama öğretmenliği *Makyöz *Oyunculuk
Reply Retweet Like