Twitter | Search | |
News18 Assam & NE
News18 Assam NE, Network18 Group caters to News & information to the North East viewers. Network18 Group is presently the largest Television Network in India.
48,035
Tweets
59
Following
9,437
Followers
Tweets
News18 Assam & NE 20m
তামিলনাডু পালেহি সাগৰীয় ধুমুহা ‘গাজা’। তামিলনাডুৰ উপকূলীয় অঞ্চলত নিশা প্ৰতিঘণ্টাত ৯০-১০০ কিলোমিটাৰ বেগত ধুমুহা। বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ মতে, আগন্তুক ৬ ঘণ্টাত লাহে লাহে কমিব ধুমুহাৰ গতি। নিৰাপত্তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ৰাজ্যখনৰ ৭৬ হাজাৰ লোকক নিৰাপদ স্থানলৈ স্থানান্তৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 21m
নুমলীগড়ৰ বগীধলা চাহ বাগিচাত শ্ৰমিকৰ প্ৰতিবাদ। পঞ্চায়ত নিৰ্বাচন বৰ্জন কৰাৰ হুংকাৰ দুই সহস্ৰাধিক চাহ শ্রমিকৰ। যেতিয়ালৈ বাগিচাখনৰ লক-আউট নোখোলে, শ্ৰমিকৰ সমস্যাসমূহৰ স্থায়ী সমাধান নকৰে তেতিয়ালৈ সকলো নিৰ্বাচন বৰ্জন কৰিব শ্ৰমিকসকলে।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 22m
দিছপুৰ অভিমুখে যাবলগীয়া ৭০ সংগঠনৰ সংকল্প যাত্ৰাক বাধা দিয়াৰ বাবে জাগীৰোডৰ টোপাতলীতো সষ্টম আৰক্ষী-প্ৰশাসন। প্ৰতিবাদকাৰীক বাধা দিবলৈ টোপাতলীত ৩৭নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত প্ৰশাসনে স্থাপন কৰিছে বেৰিকেড।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 1h
Replying to @News18Northeast
জনগণৰ প্ৰতিবাদ পৃথিৱীৰ কোনো শক্তিয়ে কেতিয়াও প্ৰতিৰোধ কৰিব নোৱাৰে। দেশক ভালপোৱাৰ স্বাৰ্থত আমি যিকোনো কাম কৰিম, আমাৰ কোনো মৃত্যু কোনো ডাঙৰ কথা নহয়। - অখিল গগৈ। ‍#Assam
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 1h
প্ৰতিজন নাগৰিকে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবী জনাইছে। ৰাজ্য চৰকাৰে এই দাবী মানি ল’ব লাগে আৰু নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিল কৰা হৈছে বুলি ঘোষণা কৰিব লাগে। দিছপুৰৰ প্ৰতিবাদস্থলীত এই মন্তব্য কৃষক নেতা অখিল গগৈৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 1h
Replying to @News18Northeast
বিভিন্ন ঠাইত প্ৰতিবাদকাৰী অহা বাহনসমূহ ৰখা দিয়া হৈছে। ৰে’লৰ পৰা মানুহ নমাই দিয়া হৈছে। জাতীয় সংগঠনসমূহৰ ওপৰতে যদি এনেধৰণৰ দমন নীতি, তেন্তে গণতান্ত্ৰিকভাৱে কেনেকৈ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিব? - অখিল গগৈ।‍
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 1h
Replying to @News18Northeast
আমি কোনো গণ্ডগোল কৰিবলৈ অহা নাই, গণ বিক্ষোভৰ কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহিছো। তাৰ বাবে আগতীয়াকৈ অনুমতি লৈছো। শান্তিপূৰ্ণভাৱে প্ৰতিবাদ কৰিম বুলি কোৱাৰ পিছতো আৰক্ষীৰ এই সমৰসজ্জা কিয়? - অখিল গগৈ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 1h
এয়া গণতন্ত্ৰ নহয়, অসমত স্বৈৰতন্ত্ৰ চলিছে। বিজেপিয়ে অসমত স্বৈৰতন্ত্ৰ চলাইছে আৰু আৰক্ষীক RSSৰ গুণ্ডা বাহিনীৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰিছে। আমাক প্ৰতিবাদৰ অনুমতি দিয়া হৈছে। শান্তিপূৰ্ণভাৱে প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰিবলৈ দিয়ক। এই মন্তব্য কৃষক নেতা অখিল গগৈৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 1h
আজি দিছপুৰ কঁপাব ৭০টা জাতীয়-জনগোষ্ঠীয় সংগঠনে। অসমৰ বিভিন্ন ঠাইৰ পৰা অহা সংকল্প যাত্ৰাৰ অন্ত পৰিব দিছপুৰত। জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে দিছপুৰত সাব্যস্ত কৰিব গণবিক্ষোভ কাৰ্যসূচী। ৭০ সংগঠনৰ গণবিক্ষোভ কাৰ্যসূচীত বাধা প্ৰদানৰ বাবে সষ্টম অসম আৰক্ষী।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 9h
মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নিমাতী কন্যাৰ ভাও কিয় লৈ বুলি কংগ্ৰেছৰ মুখপাত্ৰ অপূৰ্ব কুমাৰ ভট্টাচাৰ্যই উঠোৱা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত মতানৈক্য কংগ্ৰেছৰ মুখপাত্ৰ ভট্টাচাৰ্য আৰু অগপ নেতা দিলীপ পাটগিৰিৰ মাজত।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 9h
নিউজ এডিটৰ ৰ ‘দিনটোৰ বিষয়’ অনুষ্ঠানত তীব্ৰ বাক বিতণ্ডা উপস্থিত অতিথিসকলৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 9h
‘কেৱল মাত্ৰ ৭০টা সংগঠনেই নহয় অসমৰ জাতীয় সমগ্ৰ জাতীয়-জনগোষ্ঠীয় যিমানবিলাক সংগঠন আছে সকলোৱে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কখন বিৰোধিতা কৰিছে।’- নিউজ এডিটৰ ৰ ‘দিনটোৰ বিষয়’ অনুষ্ঠানত মন্তব্য AJYCPৰ সাধাৰণ সম্পাদক পলাশ চাংমাইৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 9h
নিউজ এডিটৰ ৰ ‘দিনটোৰ বিষয়’ অনুষ্ঠানত ‘ইছলামিক সংগঠন’ সন্দৰ্ভত বিজেপি নেতা সুভাষ দত্তই কৰা মন্তব্যৰ বিৰোধিতাৰে কি ক’লে আনসকলে?
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 10h
গ্ৰন্থমেলা অনুষ্ঠিত কৰিবলৈও যি সংগ্ৰাম কৰিবলগা হৈছিল সেইটোৱে কয় ভাল দিন আহিল নে নাই, বৰ্তমানৰ চৰকাৰখনে পঢ়ুৱৈৰ সংখ্যা বিচৰা নাই, ৰাজনীতি নহয় প্ৰতিটো দিশত অসম উজ্বল হোৱাতো বিচাৰো, ভাষা-সংস্কৃতি জীয়াই ৰাখিবলৈ এনে গ্ৰন্থমেলা পাতিব লাগিব।’- উঃ-পূব গ্ৰন্থমেলাক লৈও মন্তব্য তৰুণ গগৈৰ
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 10h
‘নিৰ্বাচন আমিও পাতিছিলো আৰু জিকিছিলো, বিজেপিয়ে কোৱা ভাল দিন আহিল নে নাই তাৰ প্ৰত্যুত্তৰ ৰাইজে দিব পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনত, বিজেপিয়ে ক’বই নোৱাৰে তেওঁলোক জিকিব নে নাই।’- পঞ্চায়ত নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভত এই মন্তব্য প্ৰাক্তন মু্খ্যমন্ত্ৰী ৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 11h
পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকমূহুৰ্তত জজ খেলপথাৰত ফুটবলত শ্বট ল’লে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে। সন্ধিয়া UBC প্ৰবীণ ফুটবল প্ৰতিযোগিতা উদ্বোধন কৰে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 11h
ওৰাং আৰক্ষীৰ অভিযানত গ্ৰেপ্তাৰ এটা গভাইত চোৰ। ধৃত চোৰটোৰ নাম চিৰাজুল হক। চোৰটোৰ পৰা জব্দ ৫ লাখ ২১ হাজাৰ ৬০০ টকাসহ সোণৰ অলংকাৰ। মহানগৰীৰ পাণবজাৰৰ পৰা চুৰি কৰিছিল সামগ্ৰীখিনি।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 12h
অৱশেষত বিবাহপাশত আৱদ্ধ হ’ল আৰু । ‘পদ্মাৱত’ত ৰাণীৰূপী দীপিকাক চাবলৈ হাহাকাৰ কৰি ফুৰা ‘আলাউদ্দিন খিলিজী’ৰূপী ৰণবীৰৰ এতিয়া বাস্তৱৰ জীৱনসংগী হ’ল দীপিকা। উলহ-মালহেৰে সুদূৰ ইটালীত বিবাহ সম্পন্ন হ’ল বলীউডৰ দুই ছুপাৰষ্টাৰৰ।
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 12h
Replying to @News18Northeast
ললিত গগৈক পৰিবহণ সচিবৰ পৰা অব্যাহতি গগৈ ৰাজহ আৰু দুৰ্যোগ প্ৰশমন বিভাগৰ সচিব নীৰা গগৈ সোণোৱালক পৰিবহণ বিভাগৰ সচিবৰূপে নিযুক্তি ক্ৰীড়া আৰু যুৱ কল্যাণ বিভাগৰ সচিব নীৰা ছাজিদা ইছলাম ৰছিদক স্বাস্থ্য-পৰিয়াল কল্যাণৰ সচিবৰ দায়িত্ব সমাজ কল্যাণৰ সচিব ছাজিদা ইছলাম ৰছিদ
Reply Retweet Like
News18 Assam & NE 12h
ৰাজ্য প্ৰশাসনত পুনৰ সালসলনি পশ্চিম কাৰ্বি আংলং জিলাত উপায়ুক্ত নিযুক্তি জিলাখনৰ নতুন উপায়ুক্ত হ’ব ইছফাকুৰ ৰহমান চিৰাং জিলাৰ DCৰূপে নিযুক্ত গৌতম তালুকদাৰ কোকৰাঝাৰ জিলাৰ DC হ’ব পাৰ্থপ্ৰতিম মজুমদাৰ কাৰ্বি আংলঙৰ নতুন উপায়ুক্ত মুকুল শইকীয়া
Reply Retweet Like