Twitter | Search | |
MIA
Macedonian Information Agency (MIA) is a public information service.
67,680
Tweets
11
Following
701
Followers
Tweets
MIA Apr 24
Османи: Скандалозен и срамен чин на упад во уставно загарантираната автономија на ИВЗ - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Јунајтед ќе ги загуби своите лидери, ако не се квалификува за Лигата на шампионите - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Тереза ​​Меј: Преговорите со лабуристите за Брегзит се сериозни, но тешки - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Претседател на Шри Ланка: Во следните 24 часа ќе ги сменам сите - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Нетанјаху: Новата населба во Голан ќе ја наречеме „Трамп“ - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Русија ги предупреди САД да не се обидуваат со кибер-напади - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Египет: Усвоени уставните измени, Сиси претседател до 2030 година - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Вејсели: Сулејман Реџепи ќе раководи со ИВЗ додека има доверба од Ријасетот - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 23
Бесир Беља и Скендер Демири осудени по 19 години затвор за убиството на Никола Саздовски - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 21
Џенингс: Извештајот на Малер ја откри катастрофалната политика на Обама кон Русија - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 21
Месиќ: Не беше потребна војна, можевме да имаме конфедерација - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 21
Центарот за ослободување од зависности од дроги во Конопиште меѓу најдобрите нарконон-центри во светот - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 21
Стрип-илустрирање на скопските митолошки јунаци и културни добра - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 20
МОСТ ќе ги следи изборите со повеќе од 1.500 набљудувачи - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 20
Во Дебар нема кој да ја продолжи традицијата на „лазарки“ - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 19
Ахмети: За ДУИ е прифатливо претседателот да се избира во Собранието - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 18
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 18
Продуктивноста и човечкиот капитал слаби алки за раст на економијата - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 17
Џенифер Лоренс во нов филм на Лила Нојгбауер - МИА
Reply Retweet Like
MIA Apr 17
Куќа инспирирана од џезот - МИА
Reply Retweet Like