Twitter | Search | |
محمدباقر قالیباف
‏‏رئیس مجلس شورای اسلامی | ‏نمایندۀ مردم عزیز تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات | دانشیار دانشگاه تهران | عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
246
Tweets
2
Following
96,001
Followers
Tweets
محمدباقر قالیباف Jun 28
Replying to @mb_ghalibaf
۲/ اینکه ما نتوانسته‌ایم برخلاف برخی کشورها، از سهم ۵ درصدی اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی فراتر رویم نتیجۀ بی‌توجهی سیاستگذاران و آماده نبودن مجریان برای تحول است؛ وگرنه نیروی انسانی به‌روز، توانمند و با انگیزۀ ما می‌تواند «چرخش به سمت اقتصاد دیجیتال» را با قدرت رقم بزند.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 28
۱/ دغدغۀ مجلس تنها و تنها پیگیری مسائل مردم است. دعوت افتتاح مرکز داده را پذیرفتم چون معتقدم واقعیتی است که می‌تواند تحولی شگرف به نفع وضعیت اقتصادی مردم ایجاد کند و این طرح از گام‌های ابتدایی تامین زیرساخت‌های آن تحول است.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 23
مردم مطمئن باشند اولویت اول مجلس، مسائل اقتصادی و حل مشکلات معیشتی به ویژه مشکلات محرومین است. نظارت ملموس، دقیق و بدون اغماض را از حوزۀ اقتصادی آغاز می‌کنیم و در این زمینه مطمئناً به مردم گزارش‌های دوره‌ای و کاملاً شفاف خواهیم داد.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 21
به هیچ وجه اجازۀ تخطی آژانس از چارچوب‌های قانونی داده نمی‌شود. و هوشمندانه، راهبرد جدید ملت ایران است. دوران کوتاه آمدن‌ها گذشته است و ایران همکاری را فقط در قبال همکاری می‌پذیرد.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 16
تا وقتی در فرایندهای⁧ ⁩، ⁧ ⁩ و ⁩ مجلس تحول صورت نگیرد، ادعای حل مسائل مردم بی‌معناست. در جلسۀ امروز، با همفکری و هم‌افزایی همۀ نمایندگان مقرر شد گروه‌کاری‌هایی برای تحقق عملیاتی «تحول در مجلس» با محوریت حل مسائل ملی و محلی مردم تشکیل شود.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 14
ما حق نداریم در تریبون از آنچه وظیفۀ خود ماست، انتقاد کنیم. بسیاری از بایدهایی که گاه مطرح و مطالبه می‌شود برعهدۀ خود مسئولان است. وظیفۀ ما این است که مشکلات را با برنامه‌ریزی حل کنیم و به مردم گزارش دهیم‌. انتقاد را دو مرتبه جایگزین کار مؤثر و رفع مشکلات مردم نکنیم.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 12
هرگونه بهره‌کشی از به عنوان سرمایه‌های انسانی کشور مذموم و ناپسند است؛ قانون «حمایت از اطفال و نوجوانان» ابلاغ شد و‌ باید به سرعت اجرایی شود، مجلس پیگیر اجرایی شدن همۀ مواد آن خواهد بود.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف retweeted
سید احسان خاندوزی Jun 10
بنده و برخی نمایندگان، هفته آتی در خصوص محورهای چهارگانه " و نیازهای قانونی مجلس" دعوتی از متخصصان خوشنام بازار سرمایه انجام داده ایم تا پیش نویس برنامه اقدام تدوین شود. ۱۱ سال از آخرین نقش آفرینی مجلس در این حوزه پرشتاب میگذرد (قانون ابزارها و نهادهای مالی جدید).
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 10
Replying to @mb_ghalibaf
2- تعمیق بازار بدهی و توسعۀ تامین مالی از طریق بازار سرمایه 3- عمق‌بخشی به بازار سرمایه از طریق افزایش «درصد شناوری سهام» 4- تسهیل فرآیند پذیرش شرکت‌های جدید در بازار سرمایه
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 10
باید از ظرفیت عظیم نقدینگی موجود در بازار سرمایه در مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال و نهایتاً بخش واقعی اقتصاد استفاده کرد؛ چهار اقدام در راستای رونق بازار سرمایه و ارتقای نقش آن در ضروری است: 1- ترغیب و تسهیل افزایش سرمایۀ شرکت‌ها به ویژه از طریق آوردۀ نقدی و صرف سهام
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 5
«فَلا تَهِنُوا وَ تَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَ اللَّهُ مَعَکُمْ وَ لَنْ یَتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ» مبادا در مبارزه کوتاهی کنید و به کافران پیشنهاد سازش دهید. شما بالاترید چون خدا با شماست و مطمئن باشید نتیجۀ اعمالتان (مقاومت) را بی‌کم‌وکاست به شما می‌دهد.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 4
۵۷سال پیش، مردم ایران همراه با امام خود فریاد زدند که تا ایران حیاط خلوت مستکبرین است، «ما نمی‌توانیم نفس بکشیم». به دنیا نشان داد که می‌توان زانوی آمریکای جنایتکار را از گلوی مستضعفین برداشت و چنان سیلی محکمی به آنها زد که برق اشغال و کودتا و غارت مردم از سرشان بپرد.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف Jun 2
طرح که یکی از گام‌های اولیه در بخش شفاف‌سازی فرایندهای تصمیم‌گیری در مجلس شورای اسلامی است، امروز در مجلس اعلام وصول شد. پیش از این، شفاف‌سازی، هوشمندسازی، کارآمدسازی و مردمی‌سازی را چهار رویکرد اصلی در تحول مجلس و لازمۀ قوی و کارآمد شدن آن عنوان کرده بودم.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 31
به قول حضرت امام (ره) «مسائلی را نفرمایید که انباشته شود در نفوس ما و ما را به عقب برگرداند». هر ثانیه از فعالیت‌های فقط⁩ باید در خدمت حل مسائل مردم باشد. از همۀ همکاران عزیز برادرانه خواهشمندم از تریبون مجلس فقط برای حل مسائل مردم استفاده کنند.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 30
کشوری که ساختار سیاسی،قضایی و اقتصادی ظالمانۀ آن صدها سال است در سراسر جهان جنگ و کودتا و فقر و تبعیض وشکنجه و برادرکشی و فساد اخلاقی را پمپاژ می‌کند و در داخل نژادپرستی و گرسنگی و تحقیر و «خفه‌‌کردن با زانو» را، اگر نامش شیطان بزرگ نیست پس چیست؟ آمریکا است.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 30
عمو جان، مهدی عزیز، برایم دعا کن. از حاج همت و حاج قاسم شهادتم را بخواه.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 28
برادر جانم عزیز دلم ای نفس مطمئنۀ خدا؛ دستم را بگیر و به ارباب سفارش این برادر جا مانده‌ات را هم بکن.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 27
امیرالمؤمنین علیه السلام به عامل خود در آذربایجان فرمودند: و إنّ عملک لیس لک بطعمة و لکّنه فی عنقک أمانة مسئولیت تو طعمه ای برایت نیست بلکه به گردنت امانت است... به خودم و همۀ عزیزان مجلس یادآوری می‌کنم از این امانت مراقبت کنند؛ إن‌شاء‌الله در پیشگاه ملت شریف ایران روسفید باشیم.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 27
از اعتماد همۀ همکارانم در تشکر می‌کنم. إن‌شاء‌الله همۀ ما بتوانیم به وظیفه‌ای که در قبال مردم داریم به نحوی شایسته عمل کنیم و گرهی از مشکلات مردم باز کنیم. نتیجۀ اتحاد و همدلی اکثریت مجلس سهمی مهم در تشکیل و کارآمد دارد.
Reply Retweet Like
محمدباقر قالیباف May 27
من قویاً عقیده دارم باید اعضای هیئت رئیسه و مناصب کلیدی مجلس بر اساس شایستگی‌های تحصیلی و تجارب کاری تعیین شوند به گونه‌ای که ترکیب آنها نمادی از ترکیب کل مجلس باشد. من به هر نتیجه‌ای که اکثریت انقلابی مجلس به آن برسد پای‌بند هستم و در این امر هیچ مداخله‌ای نخواهم کرد.
Reply Retweet Like