Twitter | Search | |
LJA
Latvijas Jūras administrācija nodrošina Jūrlietu plānošanu un īstenošanu Latvijā, lai sasniegtu mērķi - droša, aizsargāta un efektīva kuģošana tīrās jūrās.
677
Tweets
107
Following
248
Followers
Tweets
LJA Jul 24
Tiekoties jūrniecības nozares konkursa vidusskolēniem "Enkurs" organizētājiem, nolemts šogad konkursa atlases kārtas organizēt jau rudenī, bet finālu – nākamā gada pavasarī. Līdzšinējos trīspadsmit gadus "Enkurs" norisinājās pavasarī, martā un aprīlī.
Reply Retweet Like
LJA Jul 8
Pirmajā pusgadā Latvijas Jūras administrācijas Hidrogrāfijas dienesta speciālisti veikuši mērījumus 250,4 kvadrātkilometru platībā. 244 kvadrātkilometri uzmērīti HELCOM plāna ietvaros, bet 6,4 kvadrātkilometros veikti citi mērījumu darbi.
Reply Retweet Like
LJA Jul 3
Pirmo reizi atzīmējot Pasaules Jūras navigācijas tehnisko līdzekļu dienu, 1. jūlijā Latvijā bezmaksas apskatei tika atvērtas trīs bākas. Mērsraga bāku šajā dienā apmeklēja 108 interesenti, Papes bāku – vairāk nekā 30 un Ovīšu bāku – ap divdesmit cilvēku.
Reply Retweet Like
LJA Jun 26
Atzīmējot Pasaules Jūras navigācijas tehnisko līdzekļu dienu, pirmdien 1. jūlijā bezmaksas apskatei tiks atvērtas Papes, Ovīšu un Mērsraga bākas.
Reply Retweet Like
LJA Jun 26
Vakar no Rojas startēja Latvijas Jūras administrācijas (JA) atbalstītā Rīgas jūras līča regate (GoRR). Regate vienlaikus ir arī Latvijas Atklātais burāšanas čempionāts un jaundibinātā Livonijas kausa izcīņa. JA atbalsta regati ar navigācijas kartēm.
Reply Retweet Like
LJA Jun 20
Starptautiskajā Hidrogrāfu dienā Latvijas Jūras administrācijas hidrogrāfi uz sava kuģa uzņem ciemiņus - bērnus no audžuģimenēm.
Reply Retweet Like
LJA Jun 18
18.jūnijā satiksmes ministrs Tālis Linkaits apmeklēja Latvijas Jūras administrāciju (JA) un JA hidrogrāfijas kuģi "Kristiāns Dāls".
Reply Retweet Like
LJA May 3
Sākoties pasažieru pārvadāšanas sezonai, Latvijas Jūras administrācijas kuģošanas drošības inspektori pārbauda kuģus un kanāla laivas, kas veic pasažieru pārvadājumus Daugavā un Rīgas pilsētas kanālā, kā arī Ventspils ekskursiju kuģi Hercogs Jēkabs.
Reply Retweet Like
LJA Apr 30
Latvijas Jūras administrācija Hidrogrāfijas dienesta Kartogrāfijas daļa laidusi klajā karšu komplektu “Kartes atpūtas kuģiem. Baltijas jūra, Latvija”. Atšķirībā no iepriekš izdotajiem komplektiem, tas papildināts ar trīspadsmit jaunām kartēm.
Reply Retweet Like
LJA Apr 29
Noslēdzies jūrniecības nozares konkurss vidusskolēniem "Enkurs 2019". Uzvaru ļoti pārliecinoši izcīnīja Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas skolēni, otrajā vietā Ventspils valsts 1.ģimnāzijas, bet trešajā – Liepājas valsts 1.ģimnāzijas komanda.
Reply Retweet Like
LJA Apr 9
Latvijas Jūras administrācijas Hidrogrāfijas dienesta speciālisti ar kuģi "Kristiāns Dāls" un kuteri "Sonārs" uzsākuši jauno mērījumu sezonu. Šogad galvenais uzdevums ir veikt mērījumus, saskaņā ar HELCOM plānu, 450 kvadrātkilometru platībā.
Reply Retweet Like
LJA Mar 22
23.03. Jūras koledžā Novikontas norisināsies jūrniecības konkursa vidusskolēniem "Enkurs 2019" pirmais pusfināls. Konkursa otrais pusfināls notiks 6.04. jūrnieku mācību centrā LAPA, trešais 13.04. Rīgas brīvostā. Fināls 27.04. Latvijas Jūras akadēmijā.
Reply Retweet Like
LJA Mar 20
2019. gada sākumā Jūras administrācijas Jūrnieku reģistrā reģistrēti 12 444 jūrnieki, kas ir 0,6% no Latvijas iedzīvotāju skaita (aptuveni 1 935 000). Taču, ja rēķina vīriešus, kas vecāki par 20 gadiem, tad turpat 1,8% Latvijas vīriešu ir jūrnieki.
Reply Retweet Like
LJA Mar 11
11. martā Latvijas Jūras administrāciju (JA) apmeklēja Korejas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā vadītājs Songdžins Hans. Vēstniekam tiekoties ar JA valdes priekšsēdētāju Jāni Krastiņu, tika pārrunātas abu valstu sadarbības iespējas un perspektīvas jūrniecības jomā.
Reply Retweet Like
LJA Feb 19
Latvijā no 19.līdz 22. februārim norisinās Eiropas Komisijas pārbaude par kuģu un ostu aizsardzības jautājumiem. EK inspektori kontrolē gan nacionālās dokumentācijas atbilstību EK tiesību aktu prasībām, gan arī veic inspekcijas ostu iekārtās un uz kuģiem.
Reply Retweet Like
LJA Feb 14
Ēnu dienā Latvijas Jūras administrācijā (JA), viesojās sešas "ēnas" – pa trim valdes priekšsēdētājam Jānim Krastiņam un Kuģošanas drošības departamenta direktoram Raitim Mūrniekam.
Reply Retweet Like
LJA Feb 5
Latvijas Jūras administrācija apkopojusi iepriekšējā gada jūrniecības nozares notikumu TOP 10. Par svarīgāko 2018.gada notikumu Latvijā atzīta jaunā Latvijas Jūras akadēmijas rektora – Kristīnes Carjovas ievēlēšana. Pasaules aktualitāte - autonomie kuģi.
Reply Retweet Like
LJA Jan 21
Pagājušā gadā Latvijas Jūras administrācijas inspektori ārvalstu kuģiem ostas valsts kontroles inspekcijas veikuši 301 reizi. Gada laikā ir aizturēti 3 ārvalstu kuģi. Latvijas kuģi ārvalstu ostās pārbaudīti 30 reižu, neviens Latvijas kuģis nav aizturēts.
Reply Retweet Like
LJA Jan 10
Zviedrijas un Latvijas kuģošanas drošības inspektori ir veikuši plānotu pārbaudi AS Tallink pasažieru kuģiem Romantika un Isabelle. Pārbaudes laikā neatbilstības drošības prasībām nav konstatētas.
Reply Retweet Like
LJA Dec 13
Latvijas Jūras administrācija jau 7.gadu rīko jūrniecības nozarē strādājošo, vai kā citādi ar jūrniecību saistīto interesentu aptauju, aizejošā gada aktuālāko notikumu noteikšanai, lai izveidotu 2018. gada jūrniecības nozares notikumu TOP 10.
Reply Retweet Like