Twitter | Search | |
Search Refresh
PAN Europe Nov 23
Reply Retweet Like
Bülent ŞIK Feb 4
Pestisitler tarım ilacı değil, zehirdir. Beta-cyfluthrin en tehlikelilerinden. Çocuklar, çiftçiler, arılar, faydalı böcekler ve su canlıları için çok tehlikeli. Yasaklanması ve Kampanyasına destek olmak için:
Reply Retweet Like
Aslı Güngör Ⓥ Mar 30
Sağlıklı gıdanın öneminin en çok hissedildiği bu dönemde, tarım zehirleri kullanımına son verilmesi, alternatif tarım yöntem ve tekniklerinin desteklenmesi için siz de tweet atarak sesimize güç verebilirsiniz. Bu akşam 21:00’de için buradayız🙏🏻
Reply Retweet Like
gözde Mar 30
Bağışıklığınızı sağlam tutun diyorlar. Nasıl? Defalarca kez pestisit atılmış sebze meyvelerle mi.. Zehirsiz üretmek mümkün dostlar✌🏼
Reply Retweet Like
Buğday Derneği Mar 30
Türkiye’nin ekilebilir alanlarının %76’sında yapılacak organik tarımdan elde edilecek bitkisel ve hayvansal ürünler ile Türkiye nüfusunu beslemek mümkün. Zehirsiz Kampanya'yı imzala; alternatif yöntem ve teknikler desteklensin:
Reply Retweet Like
Ahu Ozyurt Mar 30
Topraklarımız bereketli kalsın diye, bu zor günlerde değerini anladığımız gıdamız hep temiz kalsın diye. Lütfen Uğurböcekleri arılar ölmesin diye 🦋🐝☘️🐿🍇🍎🍅
Reply Retweet Like
Greenpeace_Med Dec 26
13 pestisit etken maddesinin kansere, çocuklarda gelişim bozukluklarına yol açtığı kanıtlanmasına rağmen hala tarımda kullanıldığını biliyor muydunuz? Zehirsiz kampanyaya destek ol, bizi zehirleyen pestisitler yasaklansın:
Reply Retweet Like
Mine G. Kırıkkanat Dec 26
Sağlıklı ürün yemek istiyoruz ❗️
Reply Retweet Like
ayça Mar 30
biyoçeşitliliğe zarar veren, doğayı kirleten, böceği öldüren insanı da öldürüyor.
Reply Retweet Like
ayça Mar 30
hastalık paranoyasıyla yaşarken sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz ama yediklerimiz ne kadar sağlıklı? zehirsiz bi hayat mümkün
Reply Retweet Like
ETO Mar 30
🚫Türkiye'de pestisit kullanımı son 4 yılda %51 arttı. Entegre zararlı yönetimi, organik tarım, permakültür, agroekoloji, bütüncül yönetim, onarıcı tarım gibi pek çok tarım yöntemi ve tekniğiyle zehirsiz üretim yapılabilir.
Reply Retweet Like
Gülizar Bicer Karaca Mar 29
Tohumuyla, toprağıyla, doğasıyla, güvenli gıdasıyla içinde yaşadığımız dünyanın hepimiz için yaşanabilir olması için
Reply Retweet Like
Yeryüzü Kooperatifi Mar 30
Reply Retweet Like
THRH Tüketici Hakları ve Rekabet Hukuku Merkezi Feb 5
Tüm canlılar için Pestisitler sadece biz insanları değil; arıları, kuşları, faydalı böcekleri, su canlılarını vb. tüm ekosistemi zehirliyor. Zehirsiz Kampanya’ya destek ol; doğayı zehirleyen pestisitler yasaklansın.
Reply Retweet Like
Fatih ORMAN Mar 30
Sizin yabani ot dediginiz bizim akşam yemegimizdi. Çok şey istemiyoruz. Talep basit.
Reply Retweet Like
Turgay Özçelik Mar 30
Tarım ilacı değil, zehir. Bu zehirlerden şirketler milyarlarca dolar kazanıyor, biz zehirleniyoruz. Pestisitler yasaklansın:
Reply Retweet Like
Nilüfer Belediyesi Dec 26
Nilüfer Küçük Ölçekli Kent Bostanlarımızı, yerli buğdayımızı ekolojik standartlarda ekiyor, zehirli kimyasallar kullanmıyoruz. Toprak, insan ve diğer bütün canlılar için istiyoruz.
Reply Retweet Like
Buğday Derneği Mar 31
Zehirsiz alışverişin yolları 🍊 Sağlıklı, zehirsiz gıdaya ulaşmanın yollarını anlatan belgeselinin 15. bölümü bu akşam saat 21.00'da YouTube kanalımızda: 🎬 Destek ol; bizi zehirleyen pestisitler yasaklansın:
Reply Retweet Like
Hulya Isik Kurt Dec 26
Türkiye’de endüstriyel tarımda 1 armuda 18.3 kez, 1 elmaya 11.3 kez pestisit uygulanıyor; yani zehir atılıyor. Pestisitlere mahkum değiliz, zehirsiz tarım mümkün. Zehirsiz kampanyaya destek ol, bizi zehirleyen pestisitler yasaklansın:
Reply Retweet Like
Buğday Derneği Mar 30
Tüm Türkiye için Pestisitlere mahkum değiliz. Organik, biyodinamik, koruyucu ve onarıcı tarım ile agroekoloji gibi doğa dostu tarım yöntemleri hızla yaygınlaşıyor. Zehirsiz Kampanya'yı imzala, doğa dostu üreticiler desteklensin:
Reply Retweet Like