Twitter | Search | |
Search Refresh
SuperBahis Dec 6
Bir golcüden daha fazlası! Lewandowski bu kez frikik atma dersi veriyor
Reply Retweet Like
Tarih Arşivi 20m
Vakit, keskin bir kılıç gibidir. Mühim işleri bugün yapmalı, diğerlerini yarına bırakmalıdır. İmâm-ı Rabbânî “Rahmetullahi aleyh” Osman Paşanın Plevne’de Huruç harekâtı (1877)
Reply Retweet Like
Dünya Savaşları Dec 2
Türkçülük fikrinin büyük isimlerinden ve Türk Tarih Kurumu’nun kurucu üyesi olan Yusuf Akçura doğdu - 1876. Akçura'yı doğumunun yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
Reply Retweet Like
Türk İnkılâbı Dec 2
Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Bey, sırasıyla Harp Akademisi, Mekteb-i Mülkiye, Harp Okulu ve Galatasaray Lisesi'ni ziyaret etti, öğrencilerle ders dinledi. 2 Aralık 1930
Reply Retweet Like
TTA Arşiv 14h
Ekonomik amaçla ve yerli malların tüketimini arttırmaya yönelik, Yerli Kumaştan Elbise Giyilmesine Dair Kanun TBMM'de kabul edildi. Tarih, 9 Aralık 1925.
Reply Retweet Like
Gökhan Orhan 7h
Yaptım mı lan acaba? Kesin yapmamışımdır 😏
Reply Retweet Like
Türk İnkılâbı Dec 1
Alman biyografi yazarı Emil Ludwig, Ankara'dan ayrılırken gazetecilere demeç verdi: "Gazi Hazretleri ile görüşmem o kadar kıymetlidir ki, bunu bir iki kelime ile sınırlamak imkânı yoktur. Bütün dünya Gazi Hazretleri'nin yalnız faaliyetini bilirler.
Reply Retweet Like
Türk İnkılâbı 19h
Atatürk, kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanınması nedeniyle kendisine çekilen saygı ve bağlılık telgraflarına yanıt verdi: "...Türk kadınlığının yeni girdiği siyasal alanda da değerli işler başarmasını dilerim." 9 Aralık 1934
Reply Retweet Like
Alternatif Tarih Dec 7
63 yıl önce bugün (7 Aralık 1956), Reşat Nuri Güntekin, tedâvi gördüğü Londra'da hayâtını kaybetti. Çanakkale milletvekili olarak Meclis'te de görev alan yazar, Türk edebiyatında realizmin ilk örnekleri sayılan; "Çalıkuşu, Yaprak Dökümü" gibi eserler vermişti.
Reply Retweet Like
Bilgiç Bey 17h
İngiliz orduları Kudüs'ü ele geçirdi - 1917.
Reply Retweet Like
Türk İnkılâbı Dec 4
Cumhurbaşkanı Gazi M.Kemal Bey, Tercüman-ı Hakikat gazetesi başyazarına demeç verdi: "...Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu istihsâl (elde etmek) için mebzûlen (çok) kan döktük.
Reply Retweet Like
Türk İnkılâbı Dec 5
Teşkilat-ı Esasiye Kanunu'nun 10. ve 11.maddelerinde yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi, kadınlar milletvekili seçme ve seçilme hakkını elde etti. (1935'te yapılan genel seçimde kadın vekil oranı %4,6 olacaktı. Bu oran ancak 2007'de aşılabildi.) 5 Aralık 1934
Reply Retweet Like
ASLAN HABER Dec 2
|2 Aralık 1995 | Galatasaray 3-1 Bursaspor Detaylar:
Reply Retweet Like
ASLAN HABER Dec 8
|8 Aralık 2012| Sivasspor 1-3 Galatasaray 2012-2013 Sezonu Spor Toto Süper Lig 15. Hafta Maçı 08.12.2012, Cumartesi, 19:00 Sivas 4 Eylül / Detaylar:
Reply Retweet Like
BJK Sosyal Medya Dec 6
: Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi gruplarını namağlup lider bitiren ilk ve tek Türk Takımı oldu. 🇹🇷🦅🙏🏻
Reply Retweet Like
Tarih Arşivi Nov 30
Türk Tugayı süngü hücumu ile kızıl Çin çemberini parçaladı.
Reply Retweet Like
Asalet Armadan Gelir Dec 8
Fenerbahçe 3-0 Manchester United 2004-05 Sezonu Şampiyonlar Liginde mücadele eden Fenerbahçe, son maçında Şükrü Saraçoğlu’nda İngiliz devi Manchester United’ı ağırladı. Tuncay Şanlı’nın attığı gollerle rakibini deviren Fenerbahçe, grubunu 9 puanla üçüncü tamamladı.
Reply Retweet Like
Tarih Arşivi Dec 7
Üç zümreye, üç şey çirkin düşer: 1-İdarecilere sertlik, 2-Âlimlere mal sevdası, 3-Zenginlere cimrilik. Molla Câmî “Rahmetullahi aleyh” Osmanlı-Venedik Savaşı (1714) - Yaprakdökümü sonu - ABD ve İngiltere’nin, Japonya’ya harp ilânı (1941)
Reply Retweet Like
Tarih Arşivi Dec 8
Musibetlerin en büyüğü, vakti faydasız şeylerle geçirmektir. Hadîs-i şerîf Kudüs’ün İngilizlerce işgâli (1917)
Reply Retweet Like
TTA Arşiv 14h
Mustafa Kemal, Anafartalar Grubu Komutan Vekilliğine atanan Fevzi Paşa’yla beraber cepheyi görmek üzere 7. Tümen’e gitti. Tarih, 9 Aralık 1915.
Reply Retweet Like