Twitter | Search | |
Search Refresh
olricin kankasi Sep 27
Happy toplam all of us
Reply Retweet Like
Mehmet Sarıöz Sep 26
Reply Retweet Like
Trendinalia Sep 26
On Wednesday 26, was Trending Topic in Worldwide for 10 hours:
Reply Retweet Like
TTA Grup Sep 26
"Türk demek Türkçe demektir; Ne mutlu Türk'üm diyene!" Mustafa Kemal Atatürk
Reply Retweet Like
Doç. Dr. Ruhi ERSOY Sep 26
“Türkçe mukadderatımızın vatanı;bizi geçmişe bağlayan,gelecekle buluşturan,kaynaştırıp bir millete aidiyeti temellendirip tahkim eden zamanlar üstü kültürel bağ ve bağlantıdır.Türkçe Turan, Türkçe Türkiye, Türkçe Türk milletidir.” Lider Devlet BAHÇELİ kutlu olsun
Reply Retweet Like
zuzuhalizm Sep 26
Hayin değil hain Mütevazi değil mütevazı Ünvan değil unvan Zerafet değil zarafet Direk(doğrudan)değil direkt Herkez değil herkes Bağzı değil bazı Layik değil laik Karekter değil karakter Vejeteryan değil vejetaryen Fedarasyon değil federasyon Erezyon değil erozyon
Reply Retweet Like
HEPAR Gençliği Sep 26
Dil, bir ulusun her şeyidir. Mayasıdır, hamurudur, özüdür. "Türkçe giderse, Türkiye gider" bilinci ile...
Reply Retweet Like
Sevinc Yarlilar Sep 26
🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk Milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır... ’nın 86. Yılı kutlu olsun. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Reply Retweet Like
Sinan Oğan Sep 26
Türklüğün vicdanı bir Dini bir, imanı bir; Fakat hepsi ayrılır Olmazsa lisanı bir. Ziya Gökalp
Reply Retweet Like
Ayşegül Büşra Çalık Sep 26
TRT HABER'de Ötüken Neşriyat tarafından yayımlanan Mahbübu'l Kulüb adlı eseri konuştuk. (Dil Bayramı demişken eserin müellifi Ali Şir Nevâyî'yi zikretmemek olmaz. Malumunuz, kendisi Türkçeye en çok hizmet edenler arasındadır.)
Reply Retweet Like
Mustafa KOÇAK Sep 26
nda Adam gibi Türkçe konuşan Ablamıza şu soysuzun söylediklerine bak. Acil
Reply Retweet Like
Sebil Yayınevi Sep 26
İslâm Yazısı’nın ilgâsı ve güzel Türkçe’mizdeki tahribât, büyük ve azametli imparatorluğumuzun mübârek ecdâd kanlarıyla yoğurulmuş, yirmi milyon kilometrekareden ziyâde olan topraklarımızı kaybetmemizden daha büyük bir felâkettir! Sipariş
Reply Retweet Like
Aydoğan Ahıakın Sep 26
Türkçemiz, bizi millet yapan değerlerin en başında gelmektedir. Dil, bir milletin en kıymetli hazinesidir. Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirastır. kutlu olsun.
Reply Retweet Like
Ufuk Coskun Sep 26
Caddelerimizi, sokaklarımızı yabancı tabela kirliliğinden arındırabilseydik... İngiltere’de herhangi bir caddede dolaşıyorsunuz gibi!
Reply Retweet Like
Abdullah Ağar Sep 26
Bu vatanı seviyorsan, parçalanmasın istiyorsan; Türkçe oku. Türkçe düşün. Türkçe konuş. Türkçe yaz. Türkçe fikir üret. Türkçe muhakeme et. Aynı dili konuşmak, üniter yapının ve bir arada yaşamanın en önemli ve en hayati unsurudur. ’mız kutlu olsun.
Reply Retweet Like
Cemil KILIÇ Sep 26
Arapça biliyorum ama cennete gidersem orada da Türkçe konuşacağım. Arapça sorulara yanıt vermeyeceğim.
Reply Retweet Like
TÜRK TOY TURAN Sep 26
Türk demek, dil demektir. Türk milletindenim diyen kişi, her şeyden önce kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir kişi, Türk kültürüne ve milletine bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz. kutlu olsun!
Reply Retweet Like
Doğu Perinçek Sep 26
Milli hükümet, “Türkiye’yi kurtarmak için Türkçe’yi kurtarma” bilinciyle, öğretim dilini Türkçe yapacaktır. Yabancı dillerin Türkçe’yi bozan etkilerini önlemek, Türkçemizi bir bilim dili olarak geliştirmek amacıyla “Türkçe’yi Geliştirme Yasası”nı çıkaracağız.
Reply Retweet Like
Arif ŞAHAN🇹🇷 Sep 26
“Dil bir milletin şerefidir. Ancak şerefini koruyan milletler dünyada ciddiye alınır. Dil olmazsa kültür olmaz. Kültür olmazsa kimlik, kimlik olmazsa haysiyet, şeref olmaz.” -Prof. Dr. Oktay SİNANOĞLU Türkçe düşün, Türkçe konuş, Türkçe yaz. kutlu olsun.
Reply Retweet Like
Türkmen Elleri Sep 26
“Türk Dili, Türk Milletinin kalbidir; beynidir.” Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk kutlu olsun...
Reply Retweet Like