Twitter | Search | |
Search Refresh
Şeref Oğuz Nov 19
HAYATA GEÇİRİLMEMİŞ BİLGİ KÜLFETTİR Eğitim ama nasıl? Öğretim ama neyi? Çocuklar öğrendiklerinin hayat maliyetini sorguluyor artık. Yarının dünyasını yalnızca dünün bilgisiyle kuramaz yönetemezsin.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 8
GİRİŞİMCİSAVAR MISINIZ? Makine desteği için KOSGEB, 'vergi dairesi onayı' istiyor. Vergi dairesi, 'makineyi görmeden' onay vermiyor. Yeni girişimciye vaat ÇOK ama icraat YOK.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 1
ŞİRKETİNİZ, AİLENİN OYUN BAHÇESİ OLMASIN Sadece eltiler, görümceler değil, damatlar, bacanaklar, yengeler, şirketin yönetiminde söz sahibi olunca o şirket kurumsallaşamıyor ve uzun ömürlü olamayıp batıyor.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 2
ÇOCUKLARI SORUMLULUKLA ÖDÜLLENDİRİN Ayağına taş değmesine dahi izin vermiyor, adeta bir fanus içinde yetiştiriyoruz onları... Bu yüzden açlık, yokluk, utanç gibi duygularla baş etmeyi öğrenemiyorlar.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 10
KAYNAK SORUNU DEĞİL İDRAK SORUNU Bilgiye kaynak aktarmak gerek. Bizde kaynak bol fakat idrak eksik. İdrak, eğer sen üretmemiş isen o bilgiyle hayatını yönetemeyeceğin gerçeğidir.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 3
BİLİM OLMADAN ASLA! Kaya gazı moda oluyor, ortalık ahkâm kesen hocadan geçilmiyor ama ortada tek bir araştırma yok. Oysa ihtiyacımız; Ar-Ge yapacak enerji uzmanı bilim insanlarıdır.
Reply Retweet Like
taylandnz Sep 30
Şeref Oğuz'dan yine harika bir yazı PATRONU DEĞİL ŞİRKETİ KURTARSAK? Böylece işini iyi yapan ile kötü yöneten patronu da ayırt etmiş, ekonominin kıt kaynaklarını ülke yararına daha etkin kullanmış oluruz.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz 2h
KADIN OLMADAN ASLA Kadını dışarıda bırakan hiçbir ekonomi ve yönetim modeli, sürgit başarı sağlayamıyor. Yönetim kurullarında daha fazla kadın üye, şirketin ömrünü uzatıyor, karar kalitesini arttırıyor.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 9
ARAÇLAR YOLLAR AKILLANIYOR AMA Sürücü hataları hala en büyük sorun. Teknolojiye rağmen, magandalık, makas atma, hız ve hatalı sollama, kural ihlalini önlemenin yolu sürücünün bilincine bağlı.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 17
ORTALIK DİPLOMALI İŞSİZ DOLU BECERİ SAHİBİ BULMAK ZOR O halde üniversiteye girmek için yılları heba etmek yerine, hayata değer katacak beceri geliştirmek daha akıllıca değil mi?
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 14
MİRAS DEĞİL ALIN TERİ Zihin yapımız, ata mirasına dayandığından gayretin gerçekleştireceği mucizeleri ıskalıyoruz. Oysa miras yerine gayretine güvenen; başarıyor, sıçrama yapıyor, ülkeyi büyütüyor
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 18
PLAKET SEKTÖRÜ TAM GAZ Ortada ödül hak edecek başarı yok ama birbirimize plaket verip duruyoruz. Plaket; itibar açlığımızı belki giderebilir fakat değer üretmez. İsraf kalemidir.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 15
KENDİNİ DE ÇEK, KENTİNİ DE ÇEK Adım başı kendi fotomuzu çekip internetten yayınlıyoruz. Kendimizi çekerken kentimizi de çekip yayınlasak? Kentimizi dünyaya tanıtsak? Dünya böyle yapıyor zira…
Reply Retweet Like
Hüsamettin Oğuz 🇹🇷 Aug 1
AKLIMIZ YAĞMADA! Genç beyinlerimize sahip çıkamıyoruz. 2 soruya acil cevap bulmak şart; 1-Neden ülkemizi terk ediyor, yurt dışına göçüyorlar? 2-Giden gelmiyor, acep nedendir?
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 13
ZAMAN HIRSIZI MALİYETİ ÖDER Türk Standartları Enstitüsü’nden şikayet had safhada. Standart verirken ülkeye ve üretime yüklediği zaman maliyetinin hesabı sorulsun.
Reply Retweet Like
Şeref Oğuz Nov 12
YUNUS EMRE BU SÖZÜ EĞRİ BÜĞRÜ SÖYLEME SENİ SİGAYA ÇEKEN BİR MOLLA KASIM GELİR Ozanın uyarısı şudur; varlığını sürdürmek istiyorsan, risk altında iken ATARAK SİSTEMİ KORUYAN sigortan olsun.
Reply Retweet Like