Robert B Oct 19
Christopher Lash Oct 19
Jaga 3 Cracovia 2. Jaga deserved it for playing the more enterprising football. They get revenge for Cracovia knocking them out of the cup and go ahead of the Krakow side in the table
CRACOVIA_EN Oct 19
🔚 We fought until the very end, but sadly it's the hosts who scores one more goal than us. We return home with no points. 3:2
Anna Lisowska Oct 19
we are love you!!!!! ⚽️⚽️🥅
PKO BP Ekstraklasa Oct 19
I cyk - pod poprzeczkę! Patryk Klimala w formie! 3:2
3-2 Jaga! Romanczuk! They've deserved it!
82' 3:2 | Romanczuk makes it third for the hosts. It's still a few minutes left for us to fight!
64' 2:2 | 🔁 Change in the host team - Bida replaces Klimala.
Kuba Cimoszko Oct 19
Przybyl sprawia dzis wrazenie momentami niewidomego
Marcin Lechowski Oct 19
Janekx89 Oct 18
CRACOVIA Oct 19
🔚 Niestety. Walczyliśmy do ostatnich chwil, ale w emocjonującym, pełnym zwrotów akcji meczu to gospodarze zdobywają o jedną bramkę więcej. Wracamy z Białegostoku bez punktów. 3:2
Jagiellonia Oct 21
Ekstraklasa UK Oct 19
Late late drama!! Romanchuk scores for who now lead 3-2!
Michał Knura Oct 19
Polecam przed M. Probierz o areszcie i powrocie stopem, pasjach, chrzestnym-trenerze, ojcu-arbitrze i niewyparzonym języku. A także o tym, że myślał, iż pewne rzeczy w Cracovii uda się szybciej załatwić, ->
Efektem konkursu w przerwie mecz został przerwany. Na boisku leży węgiel - TO NIE ŻART!
Jaga 1 Cracovia 1, Half-time. Even game overall, the start was quite open and then both teams began to cancel each other out