Twitter | Search | |
Search Refresh
Zumbul Jun 17
Reply Retweet Like
MkFormula1 Jun 18
Reply Retweet Like
Bill Nicholov 7h
Македонските медиуми го пренесуваат мојот одговор до предавниците кои се повеќе загрижени за моето име отколку за името на нашата земја и нашиот народ.
Reply Retweet Like
Jason Miko 12h
Со овој кус вовед, дозволете ми да ви докажам дека „Луис Сифер“ и сите кои размислуваат како него работат прекувремено со цел да го избришат секој спомен на независна , на македонскиот народ, и на се што може да се смета за македонско
Reply Retweet Like
Уништувач на лоботоми 15h
Врати се Садула еден ден те нема и овие почнаа да прават глупости. те вика.
Reply Retweet Like
Димко Македонецот 16h
,,Македонците од Бугарија бараат Скопје да реагира до Софија по квалификациите на Советот на Европа за расизам и дискриминација”. членка 12 г.👏🏻 Чек сеа ќе се јави прецедникот избран у Чаир и Слупчане и ќе каже дека нашиве во Пиринска се бугари.⏳
Reply Retweet Like
Оливера RepublicOf #Macedonia Jun 25
Replying to @JasonMiko
Reply Retweet Like
Vasilka Dimitrovska Jun 25
Бебе од калинка. 😊 Прекрасно ❤
Reply Retweet Like
GFK Osogovo Jun 25
Кој ви бил омилен фудбалски натпревар на кој сте биле присутни одигран на 🇲🇰 стадион? 👀
Reply Retweet Like
Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирам Jun 25
Replying to @LOshGZE
Нели ви е јасно дека е полесно да ја направиме ЕУ од колку да влеземе во ? Ако во имаш 2000€ плата, можност за патување, средени работни односи, ако газдите профитот го користат за зголемување на производство и експанзија наместо на 5 џипови,ете ти
Reply Retweet Like
veckoz Jun 25
МВР прави акција за тутун, за марихуана изгледа било дозволено
Reply Retweet Like
Bill Nicholov Jun 24
Замислете СДСовците да ги напаѓаа тие што ја уништуваат како што не напаѓаат нас, кои ја браниме. Забавно е кога луѓе со имиња како "Мартин" и "Роберт" коментираат за моето име, но не им пречи што им ја преименуваа татковината во "Северна Македонија".
Reply Retweet Like
Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирам Jun 24
Најголема грешка на отпорот против хунтата е унијатењето. Тезата да се "окрупниме" која претпоставува лидер/и, состаноци, месни комитети - во принцип партија. Као здруженијава патриотски ќе седнат на маса, ќе се договорат дека сите ја сакаат и ќе ја победат хунтата.
Reply Retweet Like
Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирам Jun 23
You got to ask yourself ONE question, ШТО НАПРАИ ДПНЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ОД 2017-та ДО ДЕНЕС? Барам посветени штапски пацови да ми набројат само ЕДНА мерка, активност, чекор, закон, нешто...ЕДНО НЕШТО. * NOTE: Дпне НЕ Е МАКЕДОНИЈА, значи не шо сте напраиле за ДПНЕ, туку за
Reply Retweet Like
Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирам Jun 23
"Ако сдс се откаже од преспански утре може да се договориме за , побитна ни е од партијата...." М?
Reply Retweet Like
Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирам Jun 22
Драги дпнеВЦИ, Геро, Милчин, Најческа, Ко(З)лова, Ордановски, Лупевска, и слични, НИКОГАШ НЕМА ДА БИДАТ НА ВАША СТРАНА. Сдс може да фрли атомска бомба врз и пак ќе ги сакаат само нив. Патите од невозвратена "љубов" од југоносталгичари. Тешка психоза.
Reply Retweet Like
Bill Nicholov Jun 22
Ова е , Егејска , сликано во 1979 година, време кога грчкиот став се уште беше дека „Македонија не постои“. Тогаш им забрануваа на луѓето да го спомнат „зборот на М“, но моето семејство гордо го користеше. Ние сме горди и .
Reply Retweet Like
Name Jun 22
Влада која е спремна да промени и продаде се и сешто, но не е способна да смени сијалици...
Reply Retweet Like
Види Види #Бојкотира Jun 21
Ги заветуваме поколенијата што доаѓаат овие свети коски да ги погребаат во престолнината на независна Пренесувањето на посмртните останки на Гоце Делчев 04.02.1923 Пули
Reply Retweet Like
Началникот Jun 21
аудио ќе погоди фаца градоначалник на СДСМ кој тепа и измачува киднапиран човек Вака ли у ЕУ ќе влегуваме, со Курто Дудуш? Со удари и тепање, со зборовите „чергар“, „п*дер“, „племето да ти го е*ам“, „мртвите да ти ги е*ам“… Ех моја чудесна
Reply Retweet Like