Twitter | Search | |
Search Refresh
Vladimir Krstevski Makedonski 5h
Еве ок, (и удба, и Сорос, и псевдо-елита, и југословен, но сепак жена) .. и сега круцијалното прашање е: А кога ќе биде ?
Reply Retweet Like
Frasier 13h
Reply Retweet Like
ВМРО – БНД 16h
Reply Retweet Like
Vladimir Krstevski Makedonski 17h
Секако дека ќе се сменат работите со и тоа поприлично. Прво доказ дека владата не е демократска и не може да реализира ‘кристално чисти избори’, па следат предвремени. Второ ќе се исчисти од неокони, корито-апаратчици и удба, па на предвремените ќе оди со свои луѓе.
Reply Retweet Like
Vladimir Krstevski Makedonski 20h
На пријател Колин, во јануари му го украдоа Бентлито (Mulsanne,1992) во 🇧🇬. Сега сателитски го лоцирале и го нашле во 🇦🇱. Куриозитет вели, ‘новиот газда’, ставил знак ‘мерцедес’ на хаубата. Ех, си мислам, балканска работа, а ти да видиш ‘новиот газда’ во 🇲🇰, како го накити.
Reply Retweet Like
Vladimir Krstevski Makedonski 21h
Replying to @gjoko74
Инаку преку словенечката УДБА доушник на Жбогар (уште додека беше на власт). Во кампањава за е влезен (ја води), затоа што му е ветено дека жена му, која сега е во кабинет кај Иванов (а претходно беше кај Груевски), ќе остане и кај Гога. Тоа е, ефтинко, но тоа е.
Reply Retweet Like
Vladimir Krstevski Makedonski 21h
Replying to @gjoko74
УДБА крт, по народски викан Сотир Кингерот, инфилтриран со целото семејство кај Груевски. Од лажните анализи за смртта на Трајковски украде толку, колку што кошташе авионот (со кој погина). Една од причините за однародувањето на , корито крлеж, хохштаплерски југоносталгичар.
Reply Retweet Like
JhonnyBravo Apr 17
Очај на СДС вечерва во со автобуси од Струмица и општ притисок врз администрација. Кој друг ако не срцето на и македонштината!!!
Reply Retweet Like
Vladimir Krstevski Makedonski Apr 17
Во првиот круг многу тешко, но во вториот и ќе гласа за ’ илити ‘манучко - универзитетските претпоставки’ на псевдо-елитата ..
Reply Retweet Like
Зорина Николова Apr 17
Патриотите от донесоха пръст от всички краища на във Велико Търново.
Reply Retweet Like
кралицата сама #БојкотирамСеверна Apr 17
Во нема . Доста мешате баби и комити!
Reply Retweet Like
Zoran Danilov Apr 14
Денес после митингот на . Колоната продолжува покрај бившипт саем надолу. Оние околу хотел ВИП не можев да ги сликам. Тоа дека кога носи луѓе по митинзи според е "разнесување стока", а Сдсм - спонтано собрани граѓани. Џабе ги криете автобусите, се гледаат.
Reply Retweet Like
Кафе 🤕 Тин Apr 14
премногу време поминуваш кај пред штаб.
Reply Retweet Like
ВМРО – БНД Apr 14
От 17:30 ч. днес в ефира на може да проследите участието на народния представител от Александър Сиди.
Reply Retweet Like
Константин Apr 13
Динга пред Влада, Дурловски ја испеа Македонската химна... 20 мин еве не можам твит да склопам да се искажам...
Reply Retweet Like
ВМРО – БНД Apr 13
В неделния ден от 9:00 ч. може да проследите участието на лидера на Красимир Каракачанов/ в предаването "Тази събота и неделя" по .
Reply Retweet Like
ВМРО – БНД Apr 13
След концерта във евродепутатът Ангел Джамбазки/ присъства на конференцията на структурите на в града и се срещна и с жителите на град , по покана на местните организации на .
Reply Retweet Like
ВМРО – БНД Apr 12
Гледайте след 18:30 ч. евродепутата и заместник-председател на Ангел Джамбазки/ в предаването "Още от деня" по БНТ/.📺
Reply Retweet Like
Мария-Екатерина Андреева Apr 11
Най-разпознаваем, най-активен и с най-висока оценка в края на мандата на сегашния Европарламент. Ангел Джамбазки - това е правилния избор!
Reply Retweet Like
ВМРО – БНД Apr 11
Участия на представителите на по темите от деня - напрежението след циганския побой в и гей пропагандата в Пловдив: 📺📻 ✔️16:30 ч. Борис Вангелов по ✔️18:30 ч. Карлос Контрера/ по ; ✔️след 19:30 ч. Александър Сиди по
Reply Retweet Like