Twitter | Search | |
Fakulta humanitních studií UK
Oficiální Twitter účet Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy
2,205
Tweets
29
Following
372
Followers
Tweets
Fakulta humanitních studií UK 11h
Přečtěte si rozhovor s Irenou Řehořovou o její nové knize "Kulturní paměť a film. Jak se měnil obraz poválečného odsunu v české filmové tvorbě". Hlavním tématem této publikace je role fikčních filmů v utváření sdílené kulturně zprostředkované paměti:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Jan 17
🆕Přečtěte si nový rozhovor s doktorkou Selmou Muhič Dizdarevič, která se odborně zabývá občanskou společností, teorií multikulturalismu, sociálním vyloučením a imigrační a integrační politikou: Čím je společnost vyspělejší, tím je přitažlivější ▶️
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Jan 15
V nakladatelství De Gruyter nedávno vyšla nová kniha s názvem „Mitteleuropa Denken: Intellektuelle, Identitäten Und Ideen: Der Kulturraum Mitteleuropa Im 20. Und 21. Jahrhundert“ (Walter Pape, Jiří Šubrt, eds.), na které se podíleli akademici z :
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK retweeted
Univerzita Karlova Jan 11
16. 1. si připomeneme 50 let od sebeobětování Jana Palacha. Program začne odhalením pamětní desky tam, kde stála rakev Jana Palacha. Vystavíme stuhy z věnců, kondolenční knihy, dopisy psané Palachovi do nemocnice, vzkazy, které lidé nosili na jeho hrob.
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Jan 11
Zveme dne 28. 1. na diskuzi a představení knihy "Euroamerické architektonické myšlení 1936-2011". Diskuze na téma „O užitku a škodlivosti historie/teorie pro život“ se zúčastní R. Švácha, M. Zervan, M. Mitášová a J. Tichá. Moderuje Jiří Tourek z :
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Jan 4
srdečně zve všechny uchazeče o studium a zájemce o humanitní a společenské vědy na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 16. ledna 2019 v areálu UK v pražských Jinonicích. Budeme se těšit na viděnou! Další informace na:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK retweeted
Univerzita Karlova Dec 21
Smutná zpráva. Zemřel Alois Souček. Za 40 let, kdy byl pedelem Univerzity Karlovy, se zapsal do paměti několika generací absolventů. Na žezlo v jeho rukou slavnostně přísahalo přes 200 000 studentů.
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 20
Lily Císařovská v rozhovoru pro : Nejdůležitější úkol učitele je oslovit, nadchnout, zapálit. Předat něco osobního. Něco, co si nemůžete přečíst v knihách, něco pro život. Otevírat, aby studenti mohli jít dál sami:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 13
Gabriela Seidlová Málková: Znalost písmen si osvojujeme, protože žijeme v kultuře, ve které se učíme číst a psát. Nabídla jsem relevantní, reálnými daty podložený vývojový model vztahu těchto dovedností, který lze aplikovat v praxi předškolních zařízení:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 11
Ve vydavatelství Zlatý řež vyšla kniha "Euroamerické architektonické myšlení 1936-2011". Editory jsou Rostislav Švácha, Jana Tichá a Milena Sršňová, na editaci knihy a překladech textů se též podílela Irena Lehkoživová a spolupracovník Jiří Tourek:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK retweeted
SIRIRI Dec 10
Od pondělí 10. 12. do pátku 14. 10. probíhá prodej benefičního obchodu RUKU V RUCE přímo v prostorách Praha. Nakupovat můžete v časech 10:00-17:00, v pátek jen do 12:00. Těšíme se na vás a děkujeme studentům a zástupcům FHS za spolupráci!
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 10
Psycholožka Gabriela Seidlová Málková v rozhovoru pro : Až do nedávna jsme v ČR neměli k dispozici žádná zjištění z výzkumu, který by systematicky mapoval předpoklady rozvoje počátečního čtení a psaní u českých dětí:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 6
Srdečně zveme na workshop „Translating as an Event: A workshop with Daniela Vallega-Neu“ pod vedením Aleše Nováka z , který se uskuteční v úterý 11. 12. Workshopu se zúčastní německá filosofka Daniela Vallega-Neu, Oregonská univerzita v Eugene, USA:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 5
a Společnost pro filosofickou antropologii zvou všechny zájemce na veřejnou přednášku s názvem „Josefovy sny u Matouše 1-2“, kterou pronese Filip Horáček v úterý dne 11. prosince 2018 od 18:30 v Pražském kreativním centru (sál Minuta):
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK retweeted
FSV UK Dec 3
Ve středu odpoledne zve své studenty, zaměstnance a příznivce na slavnostně nazdobený dvůr Karolina na tradiční předvánoční program.🎄✨🎁✨⛄️✨💖 >>
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Dec 3
zve na vystoupení nositele Izraelské státní ceny, etnomuzikologa, prof. Edwina Seroussiho. Přednášky „Sounds and Music of the Synagogue“ a „Modes and Modality in Jewish Prayer: East and West“ proběhnou ve dnech 6. a 7. prosince: Foto: Shutterstock
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Nov 29
Zveme na diskuzní setkání s názvem "Inženýři humanity: Americká pomoc v Československu po 1. světové válce", kterou pořádá dne 5. prosince . Diskuze se kromě dalších vzácných hostů zúčastní i odborníci z , Marek Skovajsa a Roman Zaoral:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Nov 29
Od 10. do 14. 12. proběhne v prostorách charitativní prodej, který pořádá obecně prospěšná společnost . Výtěžek z prodeje poputuje do Středoafrické republiky. U stánku Siriri budou po celý týden studenti, jejichž výpomoc zajistí FHS:
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Nov 28
V právě vyšla nová kniha „Historicko-sociologické reflexe“ Jiřího Šubrta a Karla Černého (eds.) z . Kniha, která vychází k životnímu jubileu sociologa Jiřího Šubrta, představuje odbornou práci tohoto autora v její mnohotvárné šíři.
Reply Retweet Like
Fakulta humanitních studií UK Nov 27
Srdečně zveme na přednášku, kterou dnes pronese u příležitosti svých 60. narozenin Ladislav Benyovszky. Vedle výkladu Heideggerova „pozdního“ myšlení o bytnosti řeči budeme svědky shrnutí dosavadní myslitelské cesty výrazné osobnosti české filosofie:
Reply Retweet Like