Twitter | Search | |
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱
Kryetar i Bashkise Tirane | Mayor of Tirana 🇦🇱🌳🎠♻️🚴🏼‍♂️🥁🔋⚽️🚀
26,817
Tweets
990
Following
158,110
Followers
Tweets
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 1h
Te trashegoheni Tao & Megi dhe me bereqet ky shi Janari - qofshi te lumtur gjithmone! 👰💍🤵🏻🎉
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Ermonela Jaho Jan 15
Ermonela Jaho is deeply moving in La traviata at the Royal Opera House via
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 2h
Kjo jona nuk eshte vec nje pune me llac e tulla, por nje menyre jetese e bashkejetese e shendetshme! 🏃🏻‍♂️🇦🇱🙏🏻 Me lumturon 😍 pamja e voglusheve te Kombinatit 🏭 teksa shfrytezojne gjer naten vone fushat e shkolles 🏬 se re Betim Muco - larg rruges e kafeneve ⚽️
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Antonio Çakshiri Jan 20
Blood Moon eclipse that occurred today was also visible in . Moon turned to red after the Earth blocked the Sun light and left its shadow on our natural satellite . Here you can find an article by me in Albanian->
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 13h
Flm nga ❤️ per bashkepunimin shembullor! 🙏🏻 Jo! Pallati i fundit qe super-rikonstruktohet nuk eshte ne Bllok, por ne Allias! Fuqia e njerzve qe bashkepunojne e kthen nje parafabrikat te viteve '70 ne nje stoli urbane sot! FORCA MIQ! 👍🇦🇱🚸 🏬👷🏻‍♀️🌳
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Arlinda Binjaku Jan 21
Të dhurosh një pemë, i ke dhuruar jetë qytetit! Më shumë gjelbërim, më shumë frymëmarrje për Tiranën tonë. Bashkohu dhe ti me ne në nismën e madhe të mbjelljes së pemëve. Dhuro një pemë në rrugën ose në lagjen tënde. Së bashku mund të bëjmë shumë gjëra të mira për Tiranën.
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 15h
I see Mobikers everywhere! 🚴🏻‍♂️🍊😍 🚴🏻‍♀️
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Top Channel English 18h
Another apartment building restored through Municipality’s new initiative. Mayor “I am looking forward to keeping up with this spirit even during 2019."
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 Nov 7
Dozens of schools are working after hours as they become community centers, part of our agenda! 🏀🏬🏆 Focusing on sports & team play, we’re building character & stamina for what is our ultimate team - a healthy, green, resilient Tirana! 🌳💪👫
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
APR - Bashkia Tiranë 21h
Parku i Madh, një oaz qetësie e paqe që mikpret të gjitha grupmoshat në këto ditë të bukura Janari! 💚😊🐥🦋🌳🌞
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 21h
Ku ka vullnet, 😉ka gjithmonë një rrugëdalje!👌 Falë rikonstruksionit të pallatit 🏚☡🏡 me "Fondin e Komunitetit",👪 45 familje në Rr. “Myslym Alla”, te Njësia 4, do të kenë kushte më të mira jetese e ekonomike, përfshirë rritjen e vlerës së pronës.🏘📊📍
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 22h
“The trust of a city street is formed over time from many, many little public sidewalk contacts... Most of it is ostensibly trivial but the sum is not trivial at all.” ― Jane Jacobs ❤️🚸🌳 New sidewalks, more trust at Kavaja St. - an iconic artery of Tirana 👍☕️🛍👷🏻‍♀️
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Katerina Marku Jan 21
Ata që nuk janë më, nuk mund të thërrasin për drejtësi. Është detyrë e të gjallëve që kanë zë, ta bëjnë këtë për ta.
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 23h
Replying to @ErLabi
Eshte normale, sa te krijohet kultura dhe nga kembesoret per ciklistet. Por fillimi eshte premtues. Sa me shume cikliste te kete, aq me shume do 'markohet' si territor i tyre. Dite te mbare, dhe pedalim te mbare! 👍🚴‍♂️
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 24h
Trotuare te rinj tek Rr. Kavajes 🚸 Kembesoret perbejne 70% te popullsise, ndaj dhe fokusi investimeve po balancohet drejt trotuareve e atyre qe ecin per: - jete te shendetshme - ekonomi per dyqanet - ulje trafiku e ndotje - nderveprim mes njerezve Me pak 🚗, me sh 🏃🏻‍♂️, 🚴🏻‍♂️, 🚍
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Bashkia Tiranë Jan 21
Tirana +50 🌳 Zgjeruam rrezen e gjelbër të mbjelljeve,👩‍🌾🌱 duke shtuar pemë të reja në Parkun e Madh të Liqenit! ⛺️🌳☀️ Bashkohu edhe ti me nismën 👉''Dhuro pemë për Tiranën'':
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 Jan 20
Serena Williams apo Maria Sharapova e ardhshme me gjase do jete Doria qe po ashtu shfrytezon cdo mbremje fushen tek gjimnazi "Ismail Qemali" si pjese e programit "shkollat komunitare" - sh krenar per ty Doria! You Rock! 🎾🤘👱🏻‍♀️🇦🇱
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Majlinda Bregu Jan 20
50 shades of Tirana😁👌 Dhe s’ keni pse prisni nje jete per ta vizituar😉
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 retweeted
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 Dec 26
“I loved you in a Christmas story” - Tony Stark, IRON MAN 3 🎁🎄💪🚀
Reply Retweet Like
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 Jan 20
Replying to @ladi_aldi
Maria Sharapova me gjase do jete Doria qe po ashtu shfrytezon cdo mbremje fushen tek gjimnazi "Ismail Qemali" si pjese e programit "shkollat komunitare" - sh krenar per ty Doria! You Rock! 🎾🤘👱🏻‍♀️🇦🇱
Reply Retweet Like