Twitter | Search | |
National Swimming Federation
Established In June 1945 in Skopje as part of Physical board was special board for water sports. Today president is Alekasandar Filipcev
59
Tweets
80
Following
7
Followers
Tweets
National Swimming Federation 11h
Пливањето е речиси мртво: ДОСТА Е!
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 12h
Поп Ацев со помош на тренери од други земји го пливал маратонот на Светското првенство | МКД.мк
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 17h
Евгениј Поп Ацев 13-ти на 25 километарската трка на СП via
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 17h
Известување
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 17h
Нови недоразбирања во македонското пливање via @Нова Македонија
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 18h
Блажевски: Сакам да пливам за Македонија, а на СП не сум поради Маленко | МКД.мк
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 18h
По последните натписи и известувања за промена на името на Федерацијата. Според Централниот регистар на Република Северна Македонија,правен субјек "Пливачка федерација на Северна Македонија" воопшто не постои.
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 19h
Поп Ацев 13. на трката на 25 километри на СП во пливање | МКД.мк
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 20h
Евгениј Поп Ацев го зазема 13то место од 24 пливачи
Reply Retweet Like
National Swimming Federation 23h
Блажевски : Никогаш не сум изјавил дека нема да се натпреварувам за Македонија
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 18
Во денешната трка на 25км нашиот репрезентативец Евгениј Поп Ацев го зазема 13то место од 24 пливачи и заостана само 3:33:70 позади победникот. Победник на трката е рекордерот на Охридскиот пливачки маратон,Рајмонд Аксел од Франција
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 18
Пливаш колку што дишеш - „магичните” трикови во пливањето -
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 18
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 18
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 18
Кривична пријава за Маленко
Reply Retweet Like
National Swimming Federation retweeted
Olympic Channel Jul 17
Join us LIVE from Tokyo on July 24 to celebrate to . 😎
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 18
Најдобриот наш пливач крева раце од Македонија – ќе плива за САД или ќе се пензионира!?
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 16
Светско првенство во водени спортови, 10 km
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 15
На денешната трка на 10км од Светското првенство во водени спортови која воедно беше и квалификациска за Олимписките игри во Токио 2020,нашиот Евгениј Поп Ацев го зазема 51 место од 74 пливачи.
Reply Retweet Like
National Swimming Federation Jul 15
Филипчев: Обезбедување на А – норма е рамно на медал од Олимпијада via @Вечер ...1963 | Vecer MK
Reply Retweet Like