Twitter | Search | |
Kiril Lazarov
Official Twitter profile of Kiril Lazarov , best Macedonian handball player
3,883
Tweets
75
Following
5,628
Followers
Tweets
Kiril Lazarov 14h
Шеста победа на КЛ7, убедливо совладан Партизан Гевгелија
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 20
запиша нови бодови на своето конто во откако во рамките од десеттото коло со сигурни 29-26 славеше над екипата на Истр.
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 18
Перфектен викенд: Победи на сите екипи на КЛ7
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 17
Кирил Лазаров и неговиот Нант забележаа минимална победа над норвешки Арендал (30-29) во рамки на последната квалификациска рунда за пласман во ЕХФ Купот.Кирил Лазаров натпреварот го заврши со четири постигнати гола.Реваншот се игра следниот викенд.
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 17
🏆 💥 🆚 ⏰ 17:00 h. 🏟️ H Arena
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 15
Нант и „XXL Арена“ испратија кандидатура за Ф4 турнирот на ЕХФ Купот
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 13
Нант им се врати на победите, совладан Иври за 6 триумф во шампионатот
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov retweeted
HBCNantes Nov 13
Le selfie de la victoire qui fait plaisir 😍 Bravo à toute l'équipe, beau succès collectif 👏
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov retweeted
HBCNantes Nov 12
💥 🏆 9ème journée - Lidl StarLigue 🆚 ⏰ 20h30 🏟️ Gymnase Auguste Delaune 📺 BeinSports
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Nov 7
Нант во драматичен финиш загуби во Ним
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 29
Повеќе од 500 ракометарчиња ја отворија втората сезона од КЛ7 КУП
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 26
Поповски со звукот на сирената донесе втора победа на Македонија против Грузија
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 25
Победена Грузија во првиот пријателски натпревар во Скопје
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 25
🇲🇰 Македонија - Грузија 🇬🇪 🕗 2️0️:0️0️ ч. 📺 во живо на 🏟️ Спортски центар „Борис Трајковски“
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 24
Реми и победа на подмладената Македонија на тестовите во Ескишехир
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 18
Брестовац го скрати списокот за турнирот во Ескишехир
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 16
Тулуз со цел плен се враќа од гостувањето во Нант
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 15
Нант ќе игра против норвешки Арандон во третото коло на ЕХФ Купот
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov Oct 12
Голема победа за КЛ7 на дербито во Богданци
Reply Retweet Like
Kiril Lazarov retweeted
Lidl Starligue Oct 9
📽️ Besoin d'une petite douceur pour accompagner votre café ? David Balaguer est là ! 🥐
Reply Retweet Like