Twitter | Search | |
عباسعلی کدخدایی
‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏🔸 استاد دانشگاه تهران، عضو و سخنگوی شورای نگهبان🔸 ضمن احترام به نظرات همه کاربران، اینجانب مسئولیتی در قبال نظرات نخواهم داشت.
156
Tweets
37
Following
7,989
Followers
Tweets
عباسعلی کدخدایی 23h
در دیدار با روسای کمیسیون های مجلس مقرر شد ظرفیت کارشناسی پژوهشکده شورای نگهبان در اختیار مجلس قرار گیرد تا در سیر آماده سازی قوانین، با همکاری کارشناسان پژوهشکده رفت و برگشت مصوبات کمتر شود.همچنین تشکیل جلسه حقوقدانان با روسای کمیسیون ها پیشنهاد خوبی بود که مورد قبول واقع شد.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jul 13
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jul 9
برخی نمایندگان اصرار بر ناشایستگی خود وناکارآمدی مجلس دارند وعامل آنرا نظارت قانونی می دانند. صرف نظر از اینکه چنین نمایندگی غصبی خواهد بود، دلیل مجلس ناكارآمد را نیز بايد جایی دیگر جست، چرا که نظارت شورا استفاده از ظرفیت و اختیارات نمایندگان را مانع نشده است.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jul 6
شورای حکام باید برای نقض برجام از سوی تشکیل جلسه دهد، نه برای احقاق حق مسلم ایران. سیاست آمریکا همیشه سیاست نعل وارونه زدن بوده است، مراقب باشیم راه گم نشود.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jul 5
غصب اموال دیگر جوامع از سیاست های انگلستان است. فاجعه ۱۹۱۷ و مرگ ۹ میلیون ایرانی، توقیف پول های ایران علیرغم رای دادگاههای داخلی خود، و اکنون نیز توقیف کشتی تجاری ایران، نشان از آن دارد که این کشور همچنان به سیاست راهزنی ادامه داده و عملا پای بند به برجام نیز نمی باشد .
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jul 3
يكي از منابع ارزشمند برای آشنايی با نظرات اعضا شورای نگهبان، مشروح مذاکرات این شورا است که از سال ۵۹ چاپ می شود. در سالهای اخیر این منبع به همراه سوابق و گزارش های کارشناسی مربوط در سامانه نظرات شورای نگهبان نیز در دسترس عموم قرار دارد:
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی retweeted
پاد Jun 26
چاپ کاغذی پایان نامه‌ها ممنوع شد با دستور معاون آموزشی وزارت علوم از این پس چاپ کاغذی پایان نامه‌ها، رساله‌ها و گزارش‌های درسی در همه مقاطع و رشته ها ممنوع خواهد بود.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 27
عموما از دانشجویان متن دیجیتال کارهای تحقیقی، رساله و پایان نامه ها را درخواست می کنم. خوشبختانه وزارت علوم نیز مقرر کرده ارائه رساله و پایان نامه به صورت دیجیتال باشد. باید از این اقدام دیر هنگام اما مبارک که صرفه جویی و بهینه کردن منابع کشور را در بر دارد، قدردانی نمود.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 26
امروز موافقت نامه ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را تایید کرد. این موافقت نامه با استفاده از دیپلماسی و ظرفیت‌ سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به توسعه اقتصادی و ها کمک قابل توجهی خواهد کرد و سیاست راهبردی نگاه به شرق را تقویت می‌کند.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 24
تحریم های جدید ترامپ علیه مقامات کشور نقض آشکار حاکمیت ایران و خلاف اصول و قواعد شناخته شده بین المللی است. متن و روح منشور و دیگر اسناد بین المللی تصریح دارند اعضا در روابط خود از تهدید یا توسل به زور باید خودداری نموده و در امور داخلی سایر کشورها دخالت نکنند.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 24
آمریکا باید بداند هر طرحی بدون رعایت حقوق تمام مردم فلسطین محکوم به شکست است و نمی توان فقط با تزریق پول صلح را به منطقه تحمیل کرد. حقوق مردم فلسطین منحصر در مسائل اقتصادی نیست. فلسطین مظلوم نیازمند صلحی همه جانبه است به رنگ واقعیت و نه صلحی به رنگ و طعم شکلات!
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 20
دفاع مشروع حقی است شناخته شده در حقوق بین الملل در مقابل تجاوز به حریم یک کشور. آمریکا باید پاسخگوی تجاوز به حریم ایران باشد.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 19
منابع مالی و نحوه تامین هزینه های انتخاب نامزدها در همه نظامهای انتخاباتی محل توجه است و کشورهای مختلف قوانین و مقررات لازم در این زمینه وضع کرده اند. موضوعی که قوانین انتخاباتی ایران به تفصیل به آن نپرداخته و به سادگی از آن گذشته اند.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 18
فراز و فرود در مصر نشان داد که همیشه دستاوردی مهم تر از اعتماد به آمريكا و غرب به همراه دارد.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 16
دیروز در نشست خبری از بیماری خانم عبدالمحمدی مطلع شدم. بعد از ظهر به عیادت او در بیمارستان رفتم، با همسر صبور و مادر گرامی ایشان نیز آشنا شدم. این روزها در نشست های خبری شورا جای او خالی است. خبرنگاری صادق و پر تلاش. امیدوارم به زودی در جمع ما حاضر شود.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی retweeted
طیبه سیاوشی Jun 15
شورای نگهبان، لایحهٔ اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از زنان ایرانی و مردان خارجی را رد نکرده است. شورا، دو ایراد شرعی به لایحه وارد کرده و قاعدتاً در رایزنی‌های آتی کمیسیون‌های تخصصی، این دو ایراد رفع و لایحهٔ مذکور به قانون بدل خواهد شد.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 15
این توصیف ترامپ از زبان یک آمریکایی دیگر است(هیلاری کلینتون در کتاب آنچه اتفاق افتاد) و مستند به مصاحبه های ترامپ. آیا با این توصیف ترامپ شایسته مبادله پیام است؟
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 13
صریح ترین پیام به ترامپ: «من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.»
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 13
ایران منعی برای آمد و شد دیپلماتیک ندارد مشروط بر اینکه آورده ای نقد داشته باشد.دیپلماتها باید بدانند که ایران نقض عهد نکرده و زبان تهدید و تحریم اثری نخواهد داشت،چون سرو سرافراز ایران با این بادها به لرزه نمی افتد.مردم ایران منتظر پاسخی روشن به بد عهدی ها هستند نه صرفا گفتگو.
Reply Retweet Like
عباسعلی کدخدایی Jun 5
موضع جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین همواره یک موضع مردم سالارانه و منطقی و بر اساس اصول و قواعد شناخته شده بین المللی است. اینکه مردم فلسطین تصمیم گیر نهایی حاکمیت بر سرزمین خود باشند و سرنوشت آنان پای تعیین شود.
Reply Retweet Like