Twitter | Search | |
ČZU v Praze
ČZU je 3. největší univerzita v Praze s více než 25000 studenty se zaměřením na zemědělství, lesnictví, ekonomiku a řízení, technologie, techniku a přírodovědu.
800
Tweets
73
Following
1,005
Followers
Tweets
ČZU v Praze retweeted
Hospodářské noviny 14h
Česko vysychá a částečně si za to můžeme sami, píše v eseji Petr Sklenička. Rektor dodává, že jsme menili naši krajinu i to, jak jsme s vodou nakládali.
Reply Retweet Like
ČZU v Praze retweeted
Petr Sklenička May 24
Vazne za to nemuzu, ze v momente, kdy dnes v HN vysel muj esej o suchu, jsou na poradu dne spis povodne :) Ale koneckoncu to jsou dve strany teze mince - projevy klimaticke zmeny.
Reply Retweet Like
ČZU v Praze May 10
Příští týden bude na ve znamení sportu. 🏃‍♀️🏃‍♂️Čeká nás Rektorský den a navazovat budou Sportovní hry zaměstnanců. Tak hurá do toho! 💪Více na:
Reply Retweet Like
ČZU v Praze May 3
Vyhlašujeme druhý ročník soutěže ČZU Campus Sustainability Challenge! 😊Máte nápad, jak vylepšit kampus, aby byl ekologičtější a udržitelnější? 🌱🍀Sem s ním! Více na: 💪
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Apr 18
O studii vědců z ČZU píše The Economist💪 Memories of disaster fade fast. When will they ever learn?
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Apr 17
Středa byla na ČZU ve znamení oslav Dne Země. Odhalili jsme nový Filtermac, představili bezobalový a udržitelný sortiment v ČZU shopu a uklidili areál od drobného nepořádku. 💪
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Apr 16
Již zítra budeme na půdě ČZU slavit Den země. 🌎Pusťte se s námi do úklidu kampusu, nebo přijďte ochutnat čerstvou vodu z nového filtračního zařízení. 😉Více v události na FB:
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Mar 29
Rozhodli jsme se nabídnout areál jako místo, kde by mohl růst jeden ze 150 stromů připomínající 150 let od narození Ghándího. Nejen o tom hovořila při své návštěvě ČZU velvyslankyně Indie Indie Narinder Chauhan.
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Mar 22
„Klimatická změna již není jen možnou a vzdálenou hrozbou. Je každodenní realitou,“ 🤔 říká rektor ČZU , který vydal prohlášení k dnešnímu Světovému dni vody. 💦
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Mar 20
Nabitý program Centra pro vodu, půdu a krajinu při dál pokračuje. Dnes je to odborný seminář Voda - sucho v Poslanecké sněmovně.
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Mar 18
Centrum pro vodu, půdu a krajinu při se spolupodílí na výstavě Voda - Sucho v Poslanecké sněmovně.
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Mar 18
Z povodní jsme se nepoučili. Sídla jsme v minulosti opětovně stavěli v záplavových oblastech. Na fakt poukazují vědci z ČZU v nové studii. Práce nedávno vyšla v časopise Nature Communication:
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Jan 17
Jan Palach se upálil před 50 lety.
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Dec 3
Vánoční nálada pomalu ale jistě dorazila i na ČZU. Už zítra v kampusu proběhnou vánoční trhy a rozsvícení vánočního stromečku. 🎄 Ve středu potom pokračujeme koncertem ČZU Life Orchestra. Srdečně zveme! 🎁
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Nov 29
Na konferenci Euroleague For Life Sciences zazářili naši studenti. V kategorii prezentace totiž hned dva doktorandi, Josef Soukup a Krešimir Begovič, získali první místo. Gratulujeme!
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Nov 9
V prestižním časopise Science vyšel článek věnovaný tomu, že klimatická změna ovlivňuje mezidruhové vztahy v globálním měřítku. Součástí týmu je i profesor Miroslav Šálek z Fakulty životního prostředí. Moc gratulujeme! Více na webu:
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Nov 5
Jste běžci tělem i duší? Tak nazujte běžecké boty a utkejte se o pohár rektora! 🏃‍♀️🏃‍♂️Startujeme už ve středu 7. listopadu od 15:30. 👍Více informací najdete na webu 😉
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Oct 31
Už příští pondělí na ČZU startuje Týden vědy a techniky. Nenechte si ujít nabitý program 😉 Ale pozor, na většinu akcí je třeba se registrovat👍Více na Těšíme se na vás!
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Oct 29
V rámci oslav 100 let od vzniku Československa se dnes uskutečnilo Slavnostní zasedání vědecké rady ČZU. Všem absolventům a oceněným gratulujeme! 🙂
Reply Retweet Like
ČZU v Praze Oct 28
Republika slaví a my s ní 🍾🥂I ČZU si u příležitosti 100 let od vzniku Československa připravila bohatý program. Nenechte si ho ujít! 😉Více na:
Reply Retweet Like