Twitter | Search | |
Bashkia Tiranë
Llogaria zyrtare e Bashkia Tiranë në Twitter. A Place Beyond Belief 👍
7,332
Tweets
112
Following
6,925
Followers
Tweets
Bashkia Tiranë Jul 26
Mirëmëngjes! ☀ Në Tiranë sapo zgjohesh e gjen qytetin të pastër dhe të gjelbër. 🌿🌳🍭💚
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë retweeted
Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱 Jul 25
Qyteti nuk mund të mbahet peng nga asnjë minorancë e zhurmshme.☝ Më vjen mirë se si Tirana, në aktivitetin më të madh të bashkive në SHBA🇺🇸, është sot imazhi i një Shqipërie 🇦🇱moderne, i një Shqipërie 🇦🇱 që po ndryshon, që ka plot probleme, por që më e mira është përpara.👩‍👩‍👧🏙🌈
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 25
✔️Si në qytet, ashtu edhe jashtë tij, vazhdon puna për mirëmbajtjen e çdo aksi rrugor. 👷‍♂️ Ekipi po kujdeset për asfaltimin e rrugës në zonën e 📍 Lundrës. 💪
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 24
Çdo hapësirë e gjelbër ka nevojë për kujdesin tonë, ndaj ne bëjmë maksimumin që qytetarët të ndihen rehat në çdo park. 💚🌳
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 23
Bashkia e Tiranës ka përfunduar me sukses ndërtimin e rrugës në zonën industriale Yzberisht-Kashar. Nga një zonë kryesisht rurale dhe me ndërtime informale, Kashari po shndërrohet me shpejtësi në një qendër të mirëfilltë urbane. 👏👏😍
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 23
Që fëmijët të shkojnë me qejf në çerdhe dhe kopsht, ekipi po kujdeset për riparimet e brendshme.😇 Ndërkohë po shtrohet me kollë speciale kundër lagështirës tarraca, që të vegjlit të mos kenë të ftohtë gjatë dimrit.🧒👦☃
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 23
Edukatorët e mirë, edhe të mësojnë, edhe të argëtojnë! Kështu nuk bëhen merak prindërit! Të vegjlit gëzojnë çdo ditë ndryshe në
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 22
Tirana e të rinjve, që këndojnë e kërcejnë dhe e mbajnë gjallë qytetin. Tirana e dashamirësve të muzikës dhe librit. 🎵🎶🎹🎻🎼 Hemingway Jazz Fest 7 👏🎷🎺 Shihemi sonte në darkë! 🎑🎴🌖📻 7
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 22
Vazhdon puna me të njëjtin ritëm te rruga “Kongresi i Lushnjes”. 🚧🛠 Falë përkushtimit të ekipit të punëtorëve, banorët e zonës do të furnizohem me ujë të pijshëm.👌
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 22
Mëngjesi i së hënës te nis me buzëqeshje dhe lojëra. 👧👨‍🦱 Javë të mbarë! 😍🤗
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 20
Shtruam rrjetin e ri të kanalizimeve për banorët e rrugës 📍“Kongresi i Lushnjes”. Ky investim i jep fund problematikave të shkarkimit të ujërave të ndotura përgjatë rrugës.
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 20
Mirëmëngjes dhe fundjavë të mbarë 😍🙏
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 19
Lum studentët e Arteve! 😍 Kampusi i ri i Universitetit të Arteve do të ketë: 💃🏻🎶 👩‍🔬👨‍🔬Laboratorë krijues. 🎙️Opera Studio. 🎞Disa salla historike shfaqjesh (të rikonstruktuara dhe të reja). 👏Hapësira shtesë performuese për artistët.
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 19
Kush tha që ditët e nxehta kalohen vetëm në plazh?🙄 Gocat dhe çunat janë super aktiv me lojën e tyre të preferuar .🏀 Pasditja më e shëndetshme🌟 në “Shkolla Qendër Komunitare “.
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 19
Përveç gjallesave të tokës, kolopuçët e dhe po eksplorojnë ‘botën nënujore’, ku janë njohur me krijesat e ndryshme që jetojnë brenda saj. Edhe luajnë, edhe mësojnë! Sa bukur! ⛵🦀🤓😁🤔👦👧🌊🏝🐳🐙🐠⭐
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 18
Sot nisën punimet për Parkun Rinia. 🌳🚧 Dikur një ambient i lënë në mëshirë të fatit, që u çlirua nga , ndërsa tani do të marrë pamje komplet tjetër. Hapësira shtesë për fëmijët dhe gjyshërit, por edhe për katër-putroshët. 👫👴🏻👵🏻🐾🐶
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 18
Piktori i kinematografisë Shyqyri Sako, vjen në COD me ekspozitën “Duke pikturuar filmin”, me plot 80 punime origjinale, skica, vizatime dhe piktura të përzgjedhura nga karriera e tij mbi 50 vjeçare si piktor kinematografie. Ju presim nga 1⃣8⃣ korrik - 3⃣1⃣ gusht 2019.
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 18
Të vegjlit e duke ndërtuar fermën e kafshëve. Që në vegjeli të edukuar siç duhet, shumë dashuri edhe për kafshët. 😍😇
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 17
Ekipi ka bërë një punë të mirë në rrugën “Dritan Hoxha”, me vendosjen e semaforëve LED! 🚸 Kujdes, respekto sinjalistikën! 🚦🚥
Reply Retweet Like
Bashkia Tiranë Jul 17
Piramida, do të shndërrohet në një ‘çerdhe’ për fuqizimin e të rinjve në teknologji. 🌍🤖 Bashkia e Tiranës, së bashku Vodafone dhe Fondin Shqiptaro-Amerikan, do të jetë në mbështetje absolute për të gjithë vajzat dhe djemtë, që janë të talentuar në këtë fushë. 👨💻
Reply Retweet Like